Swiatsportu.pl
EN 01487640 5537

YURI CORTEZ/AFP/East News

Z kim zagrają Polacy w 1/8 finału ME?

8 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze pokonali w środę Ukrainę 3:0 na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej mistrzostw Europy. Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy zapewnili sobie awans do ⅛ finału z pierwszego miejsca. W pozostałych grupach trwa jeszcze rywalizacja, ale my już wiemy, na kogo mogą trafić Biało-Czerwoni w ⅛ turnieju.

  • Polscy siatkarze pokonali dzisiaj 3:0 Ukrainę i zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w grupie do 1/8 finału ME

  • Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw nie mieli sobie równych w grupie A

  • Teraz czeka ich spotkanie z czwartą drużyną z grupy C. W walce o tę pozycję pozostały dwa zespoły

Polscy siatkarze byli niepokonani w fazie grupowej mistrzostw Europy. Dzięki temu awansowali do ⅛ finału turnieju z pierwszego miejsca w grupie. Wiemy, z kim mogą zmierzyć się podopieczni Vitala Heynena. 

EN 01491625 3308

Znamy skład Polaków na mecz z Anglią. Sousa zaskoczył

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału ME

Polscy siatkarze rozegrali dzisiaj ostatni mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zmierzyli się z Ukrainą i wciąż mieli o co walczyć. Zwycięstwo dawało im pierwsze miejsce w grupie.

Nasi zawodnicy zrealizowali plan i pewnie pokonali Ukraińców 3:0 (więcej TUTAJ). Dzięki temu Polacy z kompletem zwycięstw zapewnili sobie awans do 1/8 finału jako najlepsza drużyna grupy A. Za naszymi plecami znaleźli się Serbowie.

Polacy wygrali wszystkie swoje mecze. W pokonanym polu zostawiali kolejno Portugalię (3:1), Serbię (3:2), Grecję (3:1), Belgię (3:0) i właśnie Ukrainę (3:0). Teraz czekają już na kolejnego rywala, którym zostanie czwarty zespół z grupy C.

Z kim zagrają Polacy w 1/8 finału ME?

W grupie C rywalizują ze sobą Finlandia, Holandia, Rosja, Turcja, Hiszpania i Macedonia Północna. Pewni awansu z pierwszego miejsca do następnej rundy są już Holendrzy, którzy zgromadzili 13 punktów. Za ich plecami plasują się Rosjanie z dorobkiem 11 punktów.

Trzecie miejsce zajmują natomiast Turcy (9 punktów), którzy wciąż mogą wyprzedzić Rosjan, jeśli w środowy wieczór pokonają Finlandię (6 punktów). To właśnie rozstrzygnięcie tego spotkania będzie miało wielkie znaczenie dla reprezentacji Polski.

Zależnie od wyniku Biało-Czerwoni zagrają właśnie z Finlandią lub Turcją. Jedna z tych drużyn po dzisiejszym meczu zajmie czwarte miejsce w grupie C, ostatnie dające awans. Z rywalizacją już pożegnały się Hiszpania (3 punkty) i Macedonia Północna (0 punktów),

Mecz Polaków w 1/8 finału mistrzostw Europy 2021 odbędzie się 11 września. Polacy swój mecz rozegrają w Gdańsku.

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: