Swiatsportu.pl
Legia Warszawa Ekstraklasa

mat. prasowe fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Jest decyzja Ekstraklasy. Mecz Legii przełożony

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Ekstraklasa przychyliła się do prośby Legii Warszawa o przeniesieniu sobotniego meczu ligowego z Zagłębiem Lubin. Mistrzowie Polski w środę zremisowali z Dinamem Zagrzeb 1:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mecz Legii z Zagłębiem odbędzie się dopiero 15 grudnia.

  • Ekstraklasa postanowiła przełożyć mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin

  • O przełożenie spotkani apelował Czesław Michniewicz po środowym remisie 1:1 z Dinamem Zagrzeb w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów

  • W czwartek Ekstraklasa poinformowała, że mecz Legii z Zagłębiem odbędzie się 15 grudnia

Ekstraklasa, z informacji przekazanych przez Czesława Michniewicza, początkowo nie była skłonna na zmianę terminu Legii z Zagłębiem Lubin. O przełożenie spotkania mistrzowie Polski starali się ze względu na rewanżowy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

A tam podopieczni trenera Michniewicza spisali się zaskakująco dobrze. Na wyjeździe udało im się zremisować 1:1 z faworyzowanym Dinamem Zagrzeb i wciąż ma nadzieję na awans do fazy play-off.

Projekt bez tytułu - 2021-08-05T105513.481

Kadziewicz ostro o Heynenie. Polak chce zwolnienia trenera siatkarzy

CZYTAJ DALEJ

Ekstraklasa przełożyła mecz Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin

Kwestię awansu rozstrzygnie wtorkowy mecz rewanżowy, który rozpocznie się w Warszawie o godzinie 21. W międzyczasie mistrzowie Polski mieli w sobotę rozegrać właśnie spotkanie ligowe z Zagłębiem, co oznacza, że między meczem w Ekstraklasie a rewanżem z Dinamem miną 73 godziny.

- Gdybyśmy przegrali 0:3, to nie mielibyśmy argumentów, by prosić o przełożenie meczu z Zagłębiem. Teraz jednak mamy. Jeśli ekstraklasa się nie zgodzi, to w sobotę nie wystawię ani jednego piłkarza, który zagrał w Zagrzebiu. Mam nadzieję, że da się to jeszcze zmienić - mówił Michniewicz po środowym meczu.

Do dyskusji zaangażował się nawet prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który stwierdził, że przełożenie spotkania jest oczywistością, a do tego jest to niezwykle ważne dla polskiej piłki nożnej.

Jest nowa data meczu Legii z Zagłębiem

W czwartek po południu Ekstraklasa poinformowała, że spotkanie zostało przełożone. Władze ligi przychyliły się tym samym do oficjalnego wniosku Legii Warszawa. - Wsparcie klubów walczących o awans do faz grupowych europejskich rozgrywek jest dla nas niezwykle ważne - powiedział prezes Ekstraklasy Marcin Animucki, cytowany w oświadczeniu.

Ekstraklasa podkreśliła, że przełożenie ligowego meczu ma bezpośredni związek z decyzją UEFA, która postanowiła, że wszystkie spotkania rewanżowe w eliminacjach obędą się we wtorek. Jak zaznaczono, decyzja o przełożeniu spotkania została podjęta w zgodzie z regulaminem rozgrywek.

- Mistrz Polski ma realną szansę na awans do fazy play-off Ligi Mistrzów, dlatego wszyscy gramy do jednej bramki. Podobnie było w zeszłym sezonie, gdy przełożyliśmy mecz ligowy Lecha Poznań - zaznaczył Animucki.

Spotkanie Legii z Zagłębiem odbędzie się 15 grudnia tego roku. Trzy dni później rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej, po której kluby Ekstraklasy będą miały przerwę zimową do początku lutego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Polska młociarka zakończyła karierę. Jeszcze wczoraj rzucała w finale igrzysk, zaskakująca decyzja

  • Polacy zdemolowali rzut młotem mężczyzn. Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim, Paweł Fajdek z brązem

  • Polka była bliska wyrównania rekordu świata. Zabrakło jej 0,1 sekundy! Powalczy o olimpijski medal?