Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Jose Mourinho chce reprezentanta Polski. Hitowy transfer już w styczniu?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Jose Mourinho chce reprezentanta Polski. Hitowy transfer już w styczniu?

EN 01492768 4267
VINCENZO PINTO/AFP/East News

AS Roma poszukuje wzmocnień na prawej stronie obrony. Zdaniem włoskiej gazety “La Repubblica” odpowiedzią na problemy “Giallorossich” ma być transfer reprezentanta Polski. Jose Mourinho chce podobno sprowadzić Bartosza Bereszyńskiego z Sampdorii Genua.

AS Roma zdaniem włoskich mediów może zimą sprowadzić do siebie reprezentanta Polski. Na szczycie listy życzeń trenera Jose Mourinho znajduje się podobno Bartosz Bereszyński. Ma on rozwiązać problem z obsadą prawej strony linii defensywnej.

AS Roma chce pozyskać reprezentanta Polski

AS Roma w ostatnich tygodniach mocno rozczarowuje swoich fanów. Najpierw kompromitująca porażka 1:6 w spotkaniu Ligi Konferencji Europy z Bodo/Glimt, później tylko remis z tą samą ekipą na własnym boisku, a ostatnio porażka 2:3 w Serie A z Venezią, czyli beniaminkiem aktualnych rozgrywek. 

Trener Jose Mourinho doskonale zdaje sobie sprawę, że w drużynie potrzebne są poważne zmiany. Włoskie media już od dłuższego czasu informują, że Portugalczyk zamierza przeprowadzić “czystki” już w styczniowym oknie transferowym. Mourinho chce pozbyć się kilku zawodników, a na ich miejsce ściągnąć znacznie lepszych graczy.

Jedną z pozycji, które wymagają obsadzenia, jest prawa strona obrony. Zwykle występuje na niej Rick Karsdorp. Mourinho nie zamierza natomiast korzystać z dotychczasowych zmienników Holendra. Zarówno Davide Santon i Bryan Reynolds mogą wkrótce opuścić klub.

Zdaniem włoskiej gazety “La Repubblica” odpowiedzią na problemy AS Romy na tej pozycji ma być Bartosz Bereszyński! Dziennikarze uważają, że sprowadzenie reprezentanta Polski jest priorytetem dla działaczy “Giallorossich”. 

Bartosz Bereszyński na celowniku AS Romy

Bereszyński od czterech lat jest zawodnikiem Sampdorii Genua. Przez ten czas wyrobił sobie we Włoszech opinię bardzo solidnego obrońcy. Solidne występy sprawiły, że ostatnio wystąpił nawet w roli kapitana swojej drużyny w meczu ze Spezią. 

Zdaniem “La Repubblica” Sampdoria Genua byłaby skłonna sprzedać Polaka do Romy za 7 milionów euro. Umowa Bereszyńskiego z obecnym pracodawcą obowiązuje jeszcze dość długo, bo do końca czerwca 2023 roku. Rzymianie mogą jednak zdecydować się na wyłożenie takiej sumy za defensora.

Bartosz Bereszyński w ostatnim czasie łączony był także z przenosinami do innego włoskiego giganta. Niedawno informowaliśmy, że reprezentant Polski może przenieść się do Interu Mediolan (więcej TUTAJ). 

Źródło: "La Repubblica"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane