Justyna Kowalczyk-Tekieli Żródło: EAST NEWS

Justyna Kowalczyk obchodzi imieniny. Dostała uroczy prezent z tej okazji

14 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Justyna Kowalczyk-Tekieli, mimo że zakończyła karierę, to na sportowej emeryturze jest bardzo aktywna. Nasza była znakomita narciarka często zakłada narty na nogi i biega dla utrzymania dobrej formy, ale lubi też fundować sobie z mężem wycieczki na górskie szlaki. Tym razem jedna małżonek polskiej mistrzyni sprawił jej miłą niespodziankę podczas treningu. Zapewne każda żona chciałaby, aby mąż miał tak dobrą pamięć i gest.

  • Justyna Kowalczyk-Tekieli obchodzi dziś imieniny
  • Dla naszej mistrzyni to żadna wymówka, aby odpuścić trening
  • Mąż czterokrotnej zwyciężczyni Pucharu Świata sprawił małżonce miły prezent

Justyna Kowalczyk-Tekieli była i można raczej śmiało powiedzieć, że pozostaje królową polskich nart. Nasza była znakomita biegaczka w trakcie swej kariery cztery razy zdobywała Kryształową Kulę za Puchar Świata i cztery razy wygrywała Tour de Ski oraz została dwukrotną mistrzynią olimpijską i dwukrotną mistrzynią świata, a w sumie na obu tych imprezach zgarnęła jeszcze wiele medali różnego kruszcu.

Polka nawet po zakończeniu zawodniczej kariery lubi ostro potrenować. Małżeństwo Tekielich często zakłada narty na nogi i wspólnie rusza na biegowe trasy. Podczas ostatniej przebieżki Kacper Tekieli zrobił bardzo miło prezent swojej żonie, a wszystko z okazji imienin.

Justyna Kowalczyk-Tekieli otrzymała uroczy prezent

Dziś mamy 14 kwietnia, a to oznacza, że imieniny obchodzą m.in. kobiety o imieniu Justyna i w związku z tym przekazujemy wszystkim Justyną serdeczne życzenia.

Oczywiście dziś imienny obchodzi nasza niegdysiejsza mistrzyni, czyli Justyna Kowalczyk-Tekieli. Polka wybrała się dziś ze swój mężem Kacprem Tekielim na narciarski trening. Jak się okazało, mąż znakomicie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Neymar zabrał głos na temat swojej przyszłościNeymar zabrał głos na temat swojej przyszłościCzytaj dalej

Partner naszej znakomitej biegaczki podarował jej uroczy bukiet tulipanów, czym Justyna Kowalczyk-Tekieli pochwaliła się na swoim Twitterze.

- Mąż o imieninach tak pamiętał – napisała czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli.

To była wielka kariera

Justyna Kowalczyk-Tekieli wypłynęła na szerokie wody podczas Igrzysk Olimpijskich w Pragelato w 2006 roku. Wówczas nasza zawodniczka zdobyła sensacyjnie brązowy medal w biegu na 30 „klasykiem”. To właśnie styl klasyczny był jej domeną. W sumie na IO Polka zdobyła jeszcze dwa złote medale, srebrny i jeszcze jeden brązowy.

Na mistrzostwach świata udało jej się również często sięgać po największe laury. Była biegaczka ma na swoim koncie dwa złote medale, trzy srebrne i trzy brązowe. Podobnie jak w przypadku krążków wywalczonych na olimpiadzie, taki i na MŚ Kowalczyk-Tekieli większość z nich zgarnęła w startach stylem klasycznym.

Przede wszystkim zawodniczka urodzona w Limanowej aż cztery razy wznosiła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co do dziś pozostaje niepobitym rekordem, nawet przez Marit Bjoergen i Therese Johaug. Dodatkowo Polce udało się również czterokrotnie wygrać niezwykle prestiżowy i wymagający Tour de Ski, czego również nie potrafił powtórzyć nikt inny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł