Kamil Grosicki Żródło: Beata Zawadzka/East News

Kamil Grosicki może latem zmienić klub i wrócić do Ligue 1

13 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Kamil Grosicki w trakcie zimowego okna transferowego nie zdołał zmienić klubu i został w West Bromwich Albion, gdzie nie ma szans na grę. To bardzo utrudnia sprawę jego wyjazdu na Euro 2020, ale latem Polak może zmienić barwy i powalczyć z kolei o skład na mundial. Angielskie media podają, że sprowadzeniem „Grosika” jest bardzo poważnie zainteresowany jeden z francuskich zespołów.

  • Kamil Grosicki może powrócić do miejsca, w którym dobrze go wspominają
  • Polak niegdyś imponował grą w Ligue 1 i już niedługo znów może biegać po francuskich boiskach
  • Jak podaje „Sunday Mirror” AS Saint-Etienne jest zainteresowane sprowadzeniem "Grosika"

Kamil Grosicki jest w bardzo trudnej sytuacji. Polak w tym sezonie zdecydowanie nie może liczyć na grę w brawach West Bromwich Albion, a odkąd zespół objął Sam Allardyce, szanse na to już zupełnie zmalały do zera. Ostatni mecz ligowy Polak rozegrał 19 stycznia i od tamtego czasu nie wstaje z trybun.

Angielskie media dają jednak nadzieję na to, że ten stan rzeczy niedługo ulegnie zmianie. Tamtejszy „Sundy Mirror” informuje, że AS Saint-Etienne przygląda się sytuacji reprezentanta Polski i rozważa sprowadzenie go do swoich szeregów. Dla "Grosika" oznaczałoby to drugą przygodę z Ligue 1.

Kolejna transferowa saga Kamila Grosickiego

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że Kamil Grosicki niemal w trakcie każdego okna transferowego funduje nam wiele emocji. Nie inaczej było minionej zimy, gdy spekulowało się o jego przejściu do wielu klubów z różnych zakątków Europy, a nawet Bliskiego Wschodu. Mówiono także o przenosinach do Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin, ale ostatecznie rozmowy spełzły na niczym.

- Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaję – napisał pod koniec lutego na Twitterze Kamil Grosicki.

Iga Świątek rezygnuje ze startu w StuttgarcieIga Świątek rezygnuje ze startu w StuttgarcieCzytaj dalej

"Grosik" został w West Bromwich Albion i tej decyzji na razie zdecydowanie może żałować. Polak jest przyspawany do trybun i nie zanosi się na to, aby jego położenie uległo polepszeniu. Klub 32-latka niemal na pewno po tym sezonie pożegna się z Premier League, ale ostatnie dwa mecze napawają optymizmem.

WBA wygrało z Chelsea 5:2 oraz pokonało Southampton 3:0, a skoro istnieją jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, to trudno spodziewać się, aby „Big Sam” modyfikował to, co zaczęło dobrze funkcjonować.

Polak wróci do Ligue 1? Istnieje zainteresowanie ze strony AS Saint-Etienne

Angielskie media, a dokładnie „Sunday Mirror” podaje, że AS Saint-Etienne monitoruje sytuację Kamila Grosickiego i rozważa jego transfer. Ten można by przeprowadzić za darmo, bowiem obecna umowa skrzydłowego z WBA wygasa w czerwcu.

Dla naszego zawodnika byłby to powrót do ligi, w której z powodzeniem występował w latach 2014-2017. Wówczas „Grosik” był zawodnikiem Stade Rennais, gdzie uchodził za jednego z liderów zespołu i prawdopodobnie Francuzi wciąż pamiętają o jego możliwościach. W Ligue 1 Polak rozegrał 81 meczów w trakcie których zdobył 13 bramek i zanotował 13 asyst. To właśnie jego dobra dyspozycja zaowocowała przenosinami do Anglii.

AS Saint-Etienne aktualnie plasuje się na 13. miejscu w tabeli ligi francuskiej. Piłkarze „Les Verts” muszą się mieć na baczności, bowiem wciąż istnieje matematyczne zagrożenie spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ich przewaga nad 19. Nimes wynosi 9 punktów, a do końca pozostało 6 kolejek. W przeszłości barwy tego zespołu reprezentowało pięciu Polaków: Damien Perquis, Piotr Świerczewski, Marcin Kuźba, Janusz Kupcewicz oraz Marcin Szulik, ale ten ostatni nie doczekał się debiutu.

Źródło: Sunday Mirror

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł