Kamil Stoch Żródło: TVP Sport - screen

Kamil Stoch szczerze o swojej formie

25 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Kamil Stoch nie wypadł najlepiej we wczorajszych kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu na Letalnicy. Naszemu mistrzowi udało się zająć dopiero 23. miejsce po skoku na odległość 209 metrów. W treningach też nie było dobrze, ponieważ trzykrotny mistrz olimpijski nie potrafił wedrzeć się do najlepszej „10”. Kamil przyznał, że jest w kiepskiej formie, ale nie spodziewał się, że będzie aż tak źle.

  • Najlepsi skoczkowie świata dziś będą rywalizowali w konkursie lotów na Letalnicy
  • Kamil Stoch na razie nie prezentuje najlepszej formy i jak sam podkreśla, jest gorzej, niż przypuszczał
  • Raczej nie należy się spodziewać, iż dyspozycja naszego mistrza nagle ulegnie poprawie, choć trener ma pewien pomysł

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich powracają do nas po miesięcznej przerwie. W trakcie tego przedłużonego weekendu czekają nas cztery konkursy lotów narciarskich na Letalnicy. Do Planicy udało się sześciu naszych reprezentantów, a wśród nich oczywiście nie zabrakło Kamila Stocha.

Niestety nasz mistrz nie prezentuje formy, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Skoczek z Zębu sam jest nieco zaskoczony, że jego pierwsze próby na skoczni mamuciej w Słowenii były aż tak dalekie od ideału. W rozmowie z serwisem skijumping.pl Kamil zaznaczył, iż spodziewał się trochę lepszej dyspozycji.

Kamil Stoch zawiedziony swoją formą

Wielu skoczków uwielbia loty narciarskie i odległości grupo powyżej 200 metrów. Do tego grona należy również Kamil Stoch, którego rekord życiowy wynosi 251,5 metra, co jest trzecim najdłuższym skokiem w historii. Nasz mistrz ten rezultat osiągnął na skoczni w Planicy, ale jego tegoroczna przygoda ze słoweńskim obiektem może nie być tak kolorowa.

Zwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaZwrot akcji ws. testu Mateusza KlichaCzytaj dalej

W tym tygodniu najdłuższym skokiem Stocha pozostaje ten na odległość 210 metrów. Niestety, ale Polak na treningach był dopiero 16. i 28., a w kwalifikacjach po wylądowaniu na 209 metrze zajął 23. lokatę. Sam zainteresowany mówi, iż nie spodziewał się, że będzie tak źle.

- Mieliśmy treningi w Zakopanem, znam dobrze tę skocznię. Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale nie sądziłem, że aż tak – przyznał Kamil w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Trzykrotny medalista olimpijski powiedział również, że loty nie są łatwe, zwłaszcza kiedy jest się w kiepskiej formie. Nie od dziś bowiem wiadomo, a podkreślają to również często sami zawodnicy, iż loty narciarskie to tak jakby zupełnie inna konkurencja. Na szczęście nieco optymizmu w serca polskich kibiców w kwestii formy 33-latka wlał trener naszej kadry.

Michal Doleżal ma plan na Kamila Stocha

Trudno spodziewać się, że Kamil Stoch nagle zacznie walczyć o miejsce na podium, chociaż nasz mistrz wielokrotnie dowodził, iż potrafi bardzo szybko poprawić niedociągnięcia w swoich skokach. Na to liczy Michal Doleżal, który powiedział, co trzeba skorygować.

- Kamil walczy. Najbardziej z pozycją dojazdową, ale mamy pomysł na jutro. Mam nadzieję, że będzie diametralna zmiana – zapowiedział wczoraj czeski szkoleniowiec w wywiadzie dla skijumping.pl.

Dziś będziemy mieli okazję przekonać się, czy Kamilowi faktycznie udało się wyeliminować błędy. Choć to niecodzienna sytuacja, to naszego zawodnika poprawa skoków jest niezwykle istotna w walce o miejsce w sobotnim konkursie drużynowym. Jak na razie znacznie lepiej od trzeciego zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prezentuje się Jakub Wolny.

Początek dzisiejszego konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 15:00 i weźmie w nim udział pięciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny, ponieważ Klemens Murańka nie przebrnął kwalifikacji. W związku z tym, że będą to zawody w lotach narciarskich, na starcie zobaczymy 40 zawodników.

Zmagania będzie można obserwować na kanałach Eurosportu 1 i TVP 1 oraz w serwisach Eurosport Player i sport.tvp.pl. Z kolei naszej stronie oczywiście pojawią się szczegółowe relacje z obu serii konkursowych.

Źródło: skijumping.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł