Swiatsportu.pl > Inne sporty > Kamila Lićwinko zakończyła karierę. Wzruszające sceny w Opolu
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 15.06.2022 02:02

Kamila Lićwinko zakończyła karierę. Wzruszające sceny w Opolu

Projekt bez tytułu - 2021-09-12T212138.015
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Kamila Lićwinko oficjalnie zakończyła swoja sportową karierę. Polka na pożegnanie z kibicami wynikiem 1,90 m wygrała Opolski Festiwal Skoków. Rekordzistka kraju i olimpijka została pożegnana z honorami przez organizatorów. Była już zawodniczka nie potrafiła ukryć łez wzruszenia.

Kamila Lićwinko w niedziele oficjalnie zakończyła swoją karierę. Zawodniczka tuż po występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio zapowiedziała, że to jeden z jej ostatnich startów i po sezonie zakończy karierę.

Kamila Lićwinko zakończyła karierę

Swój ostatni występ zaliczyła podczas niedzielnego Opolskiego Festiwali Skoków. Konkurs kobiet miał jedynie krajową obsadę. Obok rekordzistki Polski na starcie stawiło się także osiem innych polskich zawodniczek, ale żadna z nich nie była konkurencją dla 35-latki.

Lićwinko pewnie wygrała swój ostatni konkurs w życiu z wynikiem 1,90 m. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Miąso, która w najlepszej próbie uzyskała 1,86, a podium uzupełniła Katarzyna Kokot z wynikiem 1,78 m.

Rekordzistka Polski jeszcze próbowała pokonać wysokość 1,95 m, ale zrzuciła wszystkie trzy próby. Po ostatnim skoku otrzymała owacje na stojąco od zebranek publiczności, a organizatorzy wręczyli jej symboliczny bukiet kwiatów.

- Nie myślałam, że przyjdzie mi się żegnać w tak pięknej atmosferze. Pierwszy akcent zakończenia kariery był w Chorzowie, a teraz w Opolu. Jestem wdzięczna za takich kibiców, ludzi, którzy to zorganizowali. To było spełnienie moich marzeń, aby odejść na własnych warunkach - powiedziała Lićwinko po zakończeniu konkursu.

Koniec pięknej kariery Lićwinko

Polka podkreśliła, że jest jej bardzo smutno i bardzo przykro z powodu zakończenia kariery na profesjonalnym poziomie. - Była to moje najwspanialsza przygoda w życiu. Jednak mam cały czas tę myśl z tyłu głowy, że to czas najwyższy, aby to zrobić - zaznaczyła.

Lićwinko tłumaczyła, że coraz trudniej jej karierę sportową z macierzyństwem. Jak sama zaznaczyła, nie zamierza całkowicie wycofać się ze środowiska sportowców, ale na razie nie zdradziła swoich planów na przyszłość.

35-letnia zawodniczka w 2015 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski skoczyła 2,02 m, czym ustanowiła nowy rekord Polski. Do tego w 2013 roku, właśnie w Opolu skoczyła 1,99 m, co jest najlepszym występem w historii Polski na stadionie.

Lićwinko na swoim koncie ma m.in. osiem tytułów mistrzyni Polski, do tego dołożyła tytuł halowej mistrzyni świata z 2014 roku. Dwa lata późnej w hali Polka zajęła trzecie miejsce. Jej największym sukcesem w karierze jest brązowy medal na mistrzostwach świata w 2017 roku. Dwa razy wystąpiła na igrzyskach olimpijskich (Rio de Janeiro i Tokio).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane