Swiatsportu.pl
Kibice telewizja

MARTIN MEISSNER/AFP/East News

Znamy cennik usługi "Viaplay". Ceny za oglądanie Bundesligi i europejskich pucharów wzrosną

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Kibice od przyszłego sezonu będą musieli się przyzwyczaić do wielkich zmian w transmitowaniu europejskich Pucharów. Prawa do transmitowania tych rozgrywek trafił w ręce szwedzkiej firmy NENT, która będzie je transmitować na platformie streamingowej "

  • Kibice w Polsce od przyszłego sezonu będą musieli się przyzwyczaić do zmian w transmitowaniu meczów piłkarskich

  • Prawa do transmisji Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy i Bundesligi trafiły w ręce szwedzkiej firmy NENT

  • Konsorcjum będzie transmitować mecze w serwisie streamingowym "Viaplay"

Kibice w Polsce od przyszłego sezonu będą musieli przyzwyczaić się do nowej jakości w transmitowaniu rozgrywek. W listopadzie szwedzka firma NENT poinformowała, że nabyła prawa do pokazywania 1. i 2. Bundesligi na terenie naszego kraju.

W piątek konsorcjum poinformowało, że nabyło prawa do transmitowania od przyszłego sezonu rozgrywek Ligi Europy i nowego tworu UEFA - Ligi Konferencji Europy. NENT będzie pokazywała te rozgrywki przez trzy najbliższe lata.

Kibice od przyszłego sezonu obejrzą Ligę Europy tylko w internecie

Wszystkie te rozgrywki nie będą pokazywane w telewizji, a przyniosą się do internetu. Firma NENT jest właścicielem portalu streamingowego "Viaplay", który będzie transmitował wszystkie zakupione przez Szwedów rozgrywki.

- Mamy wyraźną ambicję, aby Viaplay stał się wiodącym dostawcą usług sportowych i rozrywkowych w Polsce. Stopniowo będziemy budować tę pozycję i nasze portfolio sportowe - skomentował nabycie nowych praw Anders Jensen, prezes i CEO Nordic Entertainment (NENT Group).

NENT Group ma wejść do Polski dopiero w sierpniu, ale już zaznacza swoją pozycję na rynku. Sport.pl informował, że firma starała się pozyskać prawa do transmitowania Ligi Mistrzów, ale z doniesień medialnych wynika, że te pozostaną w Polsacie.

W listopadzie władze szwedzkiej firmy poinformowały, że miesięczny dostęp do platformy będzie kosztował 34 złote. Obecnie Bundesligę pokazuje telewizja Eleven Sports i miesięczny pakiet kanałów kosztuje tam ok. 15 złotych.

Wielkie zmiany dla polskich kibiców

Do tego kibuce będą musieli przyzwyczaić się do nowej jakości transmisji. W większości państw (oprócz Szwecji), w których działa NENT transmisje nie są poprzedzane studiem i komentarzem ekspertów. Do tego w kilku krajach, jak np. na Litwie, Łotwie, Estonii czy Islandii NENT zasygnalizowało, że komentarz w danym języku będzie dostępny tylko przy wybranych wydarzeniach sportowych.

Zatem wygląda to tak, że najważniejsze wydarzenia sportowe w tych krajach są dostępne z rodzimym komentarzem, a te mniej prestiżowe są z komentarzem w języku angielskim, lub czasem bez żadnego komentarza.

Trzeba także zaznaczyć, że w tych krajach oferta NENT jest dużo bogatsza. "Viaplay" transmituje tam mecze Ligi Mistrzów, Bundesligi, Eredivisie, Pucharu Francji, Formuły 1 czy turniejów WTA, do tego dochodzą rozgrywki NHL w niektórych państwach.

W Polsce, na razie NENT ma prawa do LE, LKE oraz eliminacji mistrzostw świata 2022 strefy CAF (Afryka). Jednak firma zapowiedziała ekspansję w europie środkowo-wschodniej i można założyć, że pozyska prawa do kolejnych rozgrywek. Wciąż nie wiadomo, kto będzie transmitował Serie A. Obecnie prawa do niej ma Eleven Sports.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >