Swiatsportu.pl
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (16)

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kibice nie chcą komentarza Dariusza Szpakowskiego. Apelują do TVP

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

TVP ogłosiła, kto będzie odpowiadał za komentarz w trzech ostatnich meczach Euro 2020. Relację z finału mistrzostw Europy przeprowadzą Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. To nie spodobało się jednak kibicom, którzy wolą oglądać spotkania z innymi komentatorami. Fani futbolu postanowili interweniować u szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego.

  • TVP ogłosiła, kto będzie odpowiadał za komentarz z pozostałych spotkań Euro 2020

  • Finał dla polskich kibiców zrelacjonują Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak

  • Decyzja ta nie spodobała się kibicom, którzy postanowili interweniować u szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego

TVP wybrała obsadę komentatorską na półfinały oraz finał Euro 2020. Kibice nie są zadowoleni, że najważniejszy mecz będzie relacjonować duet Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. W sieci zwrócili się oni do Marka Szkolnikowskiego, szefa TVP Sport, by zmienił decyzję.

Real Madryt Ronaldo Mbappe

Cristiano Ronaldo podjął decyzję, gdzie zagra w kolejnym sezonie

CZYTAJ DALEJ

TVP pod presją kibiców. Nie chcą komentarza Szpakowskiego

Za nami ćwierćfinały Euro 2020. W grze o zwycięstwo w mistrzostwach Europy pozostały już tylko cztery drużyny. W półfinałach zagrają ze sobą Hiszpania i Włochy, a także Dania i Anglia.

Wiemy już, kto skomentuje poszczególne spotkania na antenie Telewizji Polskiej. Hitowy pojedynek Hiszpania-Włochy będą relacjonować dla Polaków  Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Mecz Dania-Anglia skomentują natomiast Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.TVP potwierdziła już także, że wielki finał Euro 2020 skomentują Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Decyzja ta jednak nie spodobała się kibicom, którzy na antenach TVP śledzą zmagania najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Kibice postanowili za pomocą mediów społecznościowych zaapelować do szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego. Chcą oni, by mecz finałowy komentował kto inny. Fani nie są zadowoleni przede wszystkim z komentarza Dariusza Szpakowskiego, który słynie już z licznych pomyłek m.in. przy wymowie nazwisk piłkarzy.

Kibice mają dość pomyłek Dariusza Szpakowskiego

W piątek duet Szpakowski-Juskowiak odpowiadał za komentarz meczu Dania-Czechy. Już w pierwszych minutach spotkania Dariusz Szpakowski kilkanaście razy wymówił błędnie imię bramkarza reprezentacji Danii Kaspera Schmeichela. W efekcie mogliśmy usłyszeć Kacper nie Kasper. Po meczu internauci wytknęli to doświadczonemu komentatorowi, jak również to, że momentami był przekonany, że z Czechami grają to Szwedzi, to Norwegowie.

“Bardzo prosimy nie psuć finału i niech nie komentuję duet Szpakowski i Juskowiak". "Dobrze, że w Internecie można odpalić z angielskim komentarzem lub bez, bo Szpakowski zabije ten finał" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci.

Jeden z kibiców poszedł o krok dalej i spytał wprost szefa TVP Sport, jaka liczba podpisów pod specjalną petycją nakłoni go do zmiany obsady komentatorskiej na finał Euro 2020. "Panie Marku Szkolnikowski petycja z iloma głosami poparcia przekonałaby Pana żeby zmienić parę komentatorów na finał? - napisał jeden z internautów.

Kibicom podczas turnieju przypadł do gustu np. wspólny komentarz Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna, nawet mimo wpadki, którą w trakcie meczu Anglia-Niemcy zaliczył ten pierwszy (więcej TUTAJ). 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: