Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1
Mateusz Dziubiński 18.06.2022 02:02

ball-488718 1920
pixabay.com/jarmoluk

Reprezentacja Polski do lat 17 zmierzyła się w towarzyskim meczu ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora dostali od naszych zachodnich sąsiadów bolesną lekcję futbolu. Polacy przegrali bowiem aż 10:1. Wynik ten, choć w meczu towarzyskim, można uznać za kompromitację.

• Reprezentacja Polski U-17 przebywa na zgrupowaniu w Zielonej Górze

• W ramach przygotowań nasi kadrowicze zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec

• "Biało-Czerwoni" dostali srogą lekcję futbolu od naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy wygrali aż 10:1

Reprezentacja Polski U-17 skompromitowała się w towarzyskim meczu z Niemcami. Nasi piłkarze przegrali różnicą aż dziewięciu bramek! Młodzi zawodnicy zza naszej zachodniej granicy wygrali 10:1.

Reprezentacja Polski skompromitowała się w meczu z Niemcami

Reprezentacja Polski do lat 17 przebywa na zgrupowaniu w Zielonej Górze. Trener Dariusz Gęsior i jego zawodnicy wybrali się do Frankfurtu nad Odrą, by w ramach przygotowań rozegrać towarzyskie spotkanie z reprezentacją Niemiec. Wyniku, jaki padł na boisku, nikt nie mógł jednak przewidzieć.

Zawodnicy rywalizowali w nietypowej formule. Rozegrano cztery kwarty po 30 minut każda. W każdej części jeden element był jednak niezmienny. Niemcy byli zdecydowanie lepsi od Polaków, co najlepiej odzwierciedla wynik 10:1.

Młodzi piłkarze z Niemiec dosłownie zdeklasowali naszych reprezentantów. Gwiazdą meczu został zawodnik młodzieżowych drużyn Bayernu Monachium Arijon Ibrahimović. Napastnik ustrzelił hattricka.

Niemcy już po 30 minutach gry prowadzili 4:0. Z czasem ich przewaga tylko rosła. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Lovis Bierschenk, Laurin Ulrich, Tim Hoffman, a także Dzenan Pejcinovic i Mert Komur, którzy zdobyli po dwa gole.

Honorowe trafienie dla “Biało-Czerwonych” zaliczył w 89. minucie Marcel Szymański. Polaków na więcej nie było już stać. Niemcy byli zdecydowanym faworytem tego starcia, jednak wynik 10:1 można zdecydowanie uznać za wielką kompromitację.

Polska-Niemcy 1:10, przepaść w szkoleniu młodzieży

Zgrupowanie Polaków w Zielonej Górze potrwa do 7 sierpnia. Po meczu z Niemcami trafnie stan naszej kadry U-17 we wpisie na Twitterze podsumował dziennikarz portalu sport.pl Jakub Seweryn.

- U-17: Polska - Niemcy 1:10. Symboliczne podsumowanie działań odchodzącej ekipy rządzącej PZPN w temacie szkolenia - napisał Seweryn.