Robert Lewandowski kontuzja
facebook.com/fcbayern.en/
  • Robert Lewandowski jest już po badaniach w Bayernie Monachium

• Niemiecki klub poinformował, że polski napastnik będzie musiał pauzować przez około cztery tygodnie

• Polak urazu doznał w niedzielnym meczu reprezentacji Polski przeciwko Andorze (3:0)

Robert Lewandowski przedwcześnie opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski i udał się do Monachium, gdzie przechodził dokładne badania. Polak doznał kontuzji kolana w niedzielnym meczu przeciwko Andorze (3:0), który wyeliminował go z gry w środowym meczu przeciwko Anglii.

Pierwsze badania przeprowadzone jeszcze w Polsce mówiły o uszkodzeniu więzadła pobocznego prawego kolana. Wstępne założenia mówiły o 5-10 dniach przerwy polskiego napastnika, ale szczegółowa dane miały być znane po dokładnych badaniach w Monachium.

Robert Lewandowski nie zagra przez cztery tygodnie

Te Lewandowski przechodził w siedzibie klubu od wtorkowego poranka. Po południu Bayern za pomocą mediów społecznościowych przekazał diagnozę. Najlepszy piłkarz świata wypada z gry na około cztery tygodnie.

[EMBED-153]

Tym samym zabraknie Polaka w sobotnim meczu przeciwko RB Lipsk, a do tego na pewno nie zagra w ligowych starciach z Unionem Berlin, VfL Wolfsburg, Bayerem Leverkusen i FSV Mainz.

Bayern bez Lewandowskiego będzie musiał radzić sobie także w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W nim dojdzie do rewanżu za finał poprzedniej edycji. Obrońcy tytułu zmierzą się z Paris Saint-Germain. W przypadku awansu Polak powinien być do dyspozycji trenera Flicka na pierwszy mecz półfinałowy.

To będzie jedna z najdłuższych przerw Lewandowskiego spowodowanych kontuzją. Do tej pory najwięcej, bo 28 dni Polak odpoczywał w trakcie sezonu 2019/2020, ale wtedy opuścił tylko trzy spotkana, a teraz będzie ich przynajmniej siedem.

Bayern bez Lewandowskiego w kluczowym momencie sezonu

W tych spotkaniach będzie brakowało Bayernowi skuteczności Lewandowskiego. Polak w obecnym sezonie ma na koncie już 42 trafienia we wszystkich rozgrywkach, a potrzebował do tego zaledwie 36. występów.

Trudno drugiego tak skutecznego napastnika w Bayernie Monachium. Zmiennik Lewandowskiego Eric Maxim Choupo-Moting w tym sezonie pojawił się na boisku 24 razy, strzelił tylko pięć bramek. Drugim najskuteczniejszym strzelem Bayernu w tym sezonie jest Thomas Müller, który ma na koncie 13 trafień.

Przerwa powoduje także, że maleją szanse Lewandowskiego na pobicie rekordu strzeleckiego Gerda Müllera. Polak ma na koncie już 35 ligowych trafień i do legendarnego Niemca brakuje mu tylko pięciu goli. Po powrocie będzie miał trzy mecze na jego wyrównanie.