Krychowiak błyszczy w Premier Lidze. Gol, asysta i Polak bohaterem meczu

23 Października 2021

Autor tekstu:

Udostępnij:

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny błysnął w rosyjskiej Premier Lidze. FK Krasnodar rozbił na wyjeździe Niżny Nowogród aż 4:1, a bohaterem spotkania został właśnie pomocnik reprezentacji Polski. Krychowiak już na początku spotkania wpisał się na listę strzelców, a później dołożył jeszcze asystę.

Grzegorz Krychowiak powoli wydostaje się dołka formy, w jakim był na początku sezonu. Polak latem zamienił Lokomotiv Moskwa na FK Krasnodar i choć miał udane wejście do nowego zespołu, tak w drugiej połowie września jego gra pozostawiała wiele do życzenia.

Andrzej Stękała

Andrzej Stękała zmaga się z nieustannym bólem. "Nie ma szans, by to całkowicie wyleczyć"

CZYTAJ DALEJ

Grzegorz Krychowiak bohaterem Krasnodaru

W sobotę 31-letni pomocnik wyszedł w pierwszym składzie na ligowy mecz wyjazdowy z Niżnym Nowogrodem, a do tego po raz kolejny pełnił funkcję kapitana zespołu. Polak swoją obecność na boisku zaznaczył już w piątej minucie.

Z rzutu rożnego w pole karne bardzo dobrze dośrodkował Vilhena, a tam kapitalnie walkę o pozycję wygrał Krychowiak, który precyzyjnym strzałem głową wyprowadził "Byki" na prowadzenie. Gol Polaka był jedynym, jaki kibice oglądali w pierwszej połowie.

Za to prawdziwy festiwal bramek piłkarze urządzili w drugiej części spotkania. W 56. minucie spotkania piłkę do siatki wpakował Eduard Spertsyan, który wykorzystał doskonałe podanie polskiego pomocnika.

Znakomity występ Krychowiaka

Później Krasnodar między 73, a 76 minutą strzelił dwie bramki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Aleksandr Chernikov, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Vladimir Iljin. Siedem minut przed końcem spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego honorową bramkę strzelił Kirill Gotsuk i mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla gości.

Gol i asysta były ukoronowaniem znakomitego występu Krychowiaka. Polak zaliczył 87% dokładnych podań, zaliczył cztery kluczowe podania, i zaliczył aż 9 celnych dalekich podań, na dziesięć prób. Po meczu reprezentant Polski odebrał statuetkę dla piłkarza meczu.

Po dziewięciu meczach Krychowiak ma na koncie dwie bramki i dwie asysty. Z kolei Krasnodar dzięki sobotniemu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi Zenit Sankt Petersburg, który ma tylko dwa punkty więcej.

Po raz pierwszy od 16 lat w El Clasico nie zagra ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi. Sprawdźmy jak świat wyglądał przed ich erą

Slajd 1 z 6

Przed nami pierwsze El Clasico od 16 lat bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk swój pierwszy mecz przeciwko Realowi Madryt rozegrał w listopadzie 2005 roku. Sprawdziliśmy jak wtedy wyglądał świat.

Przed nami pierwsze El Clasico bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo od 2005 roku

• Były selekcjoner reprezentacji Polski stanowczo o Robercie Lewandowskim. „Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty”