Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nowe informacje na temat zdrowia Krystiana Bielika. Kamil Jóźwiak szczerze o zdrowiu kolegi
Mateusz Wysokiński
Mateusz Wysokiński 19.03.2022 07:33

Nowe informacje na temat zdrowia Krystiana Bielika. Kamil Jóźwiak szczerze o zdrowiu kolegi

Krystian Bielik
screen - youtube.com/ Foot Truck
  • Krystian Bielik doznał kontuzji, która wyeliminowała go z turnieju o Euro 2020

  • Kolejne zerwanie więzadeł krzyżowych sprawiło, że przed piłkarzem długie miesiące rehabilitacji

  • Na temat stanu piłkarza wypowiedział się jego kolega z klubu i z kadry

  • Kamil Jóźwiak uważa, że pomocnik czuje się już o wiele lepiej

Krystian Bielik od czasu transferu do Derby Country zmaga się z wielkim pechem. Mimo że zawodnik ekipy "Baranów" jest ulubieńcem fanów, którzy dość często wybierają go najlepszym graczem miesiąca, to on sam zmaga się z dużymi problemami zdrowotnymi. W tym sezonie odnowiła mu się zeszłoroczna kontuzja więzadeł krzyżowych, przez co straci resztkę sezonu w Championship, a także nie dostanie powołania do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Optymistyczne wiadomości w sprawie piłkarza napłynęły właśnie z Anglii za pośrednictwem Kamila Jóźwiaka. Były skrzydłowy Lecha uważa, że widać, że jego kolega czuje się coraz lepiej.

Krystian Bielik doznał kontuzji. Derby Country nie radzi sobie najlepiej

Fani Derby są zawiedzeni, że w tym sezonie, podobnie tak jak rok temu, nie mogą liczyć na grę reprezentanta Polski. Bielik jest bowiem motorem napędowym ekipy "Baranów", która bez niego ma wielki problem z punktowaniem. Obecnie klub prowadzony przez Wayne'a Rooneya zajmuje 19. miejsce na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii i walczy o to, aby nie spaść do III ligi.

O tym, jak bardzo odczuwalny dla piłkarzy w klubie jest brak Bielika opowiedział inny Polak z Derby - Kamil Jóźwiak. Były skrzydłowy Lecha Poznań podkreśla, że gra bez tak znaczącego piłkarza zawsze odbija się negatywnie na postawie całego zespołu.

- Straciliśmy Krystiana, który był dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Z nim na boisku więcej rozgrywaliśmy piłkę, graliśmy od tyłu. Brakuje nam takiego człowieka. Nie ukrywam, że ja też wtedy czułem się najlepiej. Wtedy też potrafiliśmy wygrywać z mocniejszymi drużynami, nie grając prostej piłki, tylko utrzymując się przy niej i będąc lepszym zespołem - powiedział Jóźwiak

Sam Jóźwiak wlał jednak dużo nadziei w serca polskich kibiców. W trakcie wywiadu z Radosławem Przybyszem z "TVP Sport" przyznał, że jego kolega z boiska czuje się coraz lepiej fizycznie, jak też nie czuje uszczerbku na zdrowiu psychicznym, spowodowanym przez kolejną żmudną rehabilitację i brak powołania na mistrzostwa Europy.

Jóźwiak przerywa milczenie w sprawie Bielika. Jego słowa powodują optymizm

Według wyznania reprezentanta Polski, Bielik zaczął się już poruszać o własnych nogach, co stanowczo poprawiło jego nastrój. Były piłkarz Legii miał jednak dość mocno przeżyć ponownie zniszczenie więzadeł krzyżowych.

- Odłożył kule, zaczyna normalnie chodzić, cały czas przechodzi rehabilitację. Widać, że mentalnie odżył. Pierwsze momenty po kontuzji były dla niego katastrofą, co tu kryć. Drugi raz w tym samym kolanie... - mówi Jóźwiak.

Skrzydłowy Derby Country przyznał, że wszyscy w klubie czekają na powrót gracza. On sam uznaje go za świetnego piłkarza, to też nie może się doczekać, żeby znowu grać z nim w meczach o stawkę.

- Nam wszystkim jest go bardzo szkoda, a mi podwójnie, bo znamy się wiele lat i bardzo mi było przykro, że akurat jemu to się stało. Ale wiem, że wróci tak samo mocny jak po pierwszej kontuzji. To świetny gość i super piłkarz - zakończył.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane