Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek i piłkarze Herthy na izolacji. Wykryto koronawirusa
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:32

Krzysztof Piątek i piłkarze Herthy na izolacji. Wykryto koronawirusa

Krzysztof Piątek w barwach Herthy Berlin
facebook.com/Krzysztof Piątek
  • U głównego trenera, jego asystenta i jednego zawodnika Herthy Berlin wykryto koronawirusa

  • Krzysztof Piątek i jego koledzy zostali skierowani na kilkunastodniową izolację

  • Co ciekawe, mimo to zespół ma w terminie rozegrać wszystkie zaplanowane mecze

Hertha Berlin w ostatnich tygodniach wpadła w bardzo poważne kłopoty. Po przyjściu nowego inwestora i kolejnych pieniądzach wpakowanych w klub, nad berlińczykami pojawiło się widmo spadku, a to nie koniec problemów.

Dziś gruchnęła wiadomość, że trzech członków pierwszej drużyny otrzymało pozytywne wyniki testów na obecność koronawriusa. Zespół w całości został skierowany na izolację, która ma potrwać aż do 28 kwietnia. Dla piłkarzy „Starej Damy” i sztabu szkoleniowego będzie to bardzo duże utrudnienie.

Trener oraz kluczowy piłkarz Herthy Berlin mają koronawirusa

Oficjalny serwis Herthy Berlin podał dziś, że zakażenie koronawirusem wykryto u trzech członków pierwszej drużyny, głównego trenera Pala Dardaia, jego asystenta Admira Hamzagicia oraz piłkarza Dodiego Lukebakio.

To bardzo poważny problem dla ekipy z Berlina. Lukebaiko jest jedną z fundamentalnych postaci drużyny Krzysztofa Piątka. Belg w tym sezonie Bundesligi ma na koncie 5 bramek i 5 asyst, co pozwala mu być jednym z najbardziej efektywnych zawodników Herthy. Ponadto główny szkoleniowiec, nie będzie mógł teraz osobiście prowadzić zajęć i pojawić się przy linii bocznej w trakcie najbliższych meczów.

Wspomniana trójka przebywa w izolacji domowej, nie wykazują objawów. Na kwarantannę wysłano również drugiego z asystentów, Andreasa Neuendorfa, ze względu na kontakt pierwszego stopnia z osobami zakażonymi.

Zespół Krzysztofa Piątka ma utrudnione zadanie w walce o utrzymanie

Wymienieni wyżej członkowie pierwszej drużyny zostali skierowani na kwarantannę, za to cały zespół Herthy Berlin poddano izolacji, która ma potrwać aż do 28 kwietnia.

- Dzięki maksymalnemu ograniczeniu kontaktów i codziennym testom PCR stworzymy możliwie największe bezpieczeństwo – przekonuje dyrektor sportowy berlińskiego klubu, Arne Friedrich.

Wszystkie treningi oraz mecze mają odbyć się zgodnie z planem, oczywiście bez udziału osób zakażonych oraz Andreasa Neuendorfa. Niestety izolacja sprawi, że zawodnicy w najbliższym czasie prawdopodobnie nie będą widzieli się z najbliższymi, bowiem można zakładać, iż spędzą okres do 28 kwietnia w klubowym centrum treningowym. Brak kontaktu z rodzinami oraz nieobecność pierwszego szkoleniowca, z pewnością nie poprawi morale berlińczyków w walce o utrzymanie.

Hertha plasuje się dopiero na 15. miejscu w tabeli ligi niemieckiej. Stołeczny zespół ma tyle samo punktów, co znajdująca się za jego plecami w strefie spadkowej Arminia Bielefeld, której forma ostatnio zwyżkuje. Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek. W najbliższej rundzie Bundesligi Krzysztof Piątek wraz z kolegami zmierzy się na wyjeździe FSV Mainz. Teraz każdy punkt jest dla klubu z Berlina na wagę złota

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane