Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kuriozalny błąd bramkarza Lazio w Lidze Europy
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Kuriozalny błąd bramkarza Lazio w Lidze Europy

yt cbs sports golazo
youtube.com/CBS Sports Golazo - Europe

Liga Europy w czwartek dostarczyła kibicom futbolu wielu emocji. Ciekawe spotkania obejrzeli kibice w Stambule, gdzie miejscowy Galatasaray podejmował Lazio Rzym. O wyniku zadecydowała jedna, kuriozalna sytuacja. Bramkarz Lazio popełnił katastrofalny błąd, który doprowadził do porażki jego drużyny.

• W czwartkowy wieczór w meczu pierwszej kolejki Ligi Europy zmierzyły się Galatasaray Stambuł i Lazio Rzym

• Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tureckiej drużyny 1:0

• O losach meczu zadecydowała akcja z 67. minuty i fatalny błąd bramkarza Lazio Thomasa Strakoshy

Liga Europy w niczym nie ustępuje Lidze Mistrzów. W czwartkowy wieczór mogliśmy emocjonować się kilkoma naprawdę dobrymi meczami. Ciekawie było w Stambule, gdzie fatalny błąd bramkarza Lazio kosztował Włochów porażkę z Galatasaray.

Liga Europy dostarczyła kibicom emocji

Liga Europy doskonale zaczęła się dla naszego jedynego przedstawiciela w tych rozgrywkach. Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 1:0 Spartak Moskwa i zainkasowała cenne trzy punkty. Wobec remisu Leicester City z SSC Napoli, “Wojskowi” zostali liderami grupy C (więcej TUTAJ).

Ciekawie było także na innych stadionach. W Stambule doszło do starcia dwóch uznanych europejskich firm. Miejscowy Galatasaray podejmował Lazio Rzym.

Faworytami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byli piłkarze z Serie A. Lazio dysponuje znacznie lepszą kadrą, a za wyniki zespołu od tego sezonu odpowiada doświadczony trener Maurizio Sarri. Boisko jednak wszystko zweryfikowało.

W składzie Lazio na boisku pojawiły się takie gwiazdy, jak Ciro Immobile, Lucas Leiva, czy później z ławki także Sergej Milinković-Savić i Pedro. Gospodarze grali jednak bardzo dobrze i to oni byli bliżsi zdobycia bramki. W 23. minucie w poprzeczkę trafił Olimpiu Morutan.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy wynik. Rostrzygnięcie nadeszło dopiero po zmianie stron, w kuriozalnych okolicznościach. Zadecydowała akcja z 67. minuty i katastrofalny błąd Thomasa Strakoshy.

Bramkarz Lazio pogrążył swój zespół

Jeden z defensorów Lazio podbił piłkę mocno do góry, tak że ta spadając, zmierzała w kierunku bramki strzeżonej przez Albańczyka. Strakosha przygotował się do złapania piłki, ale nie chwycił jej! 26-latek wypuścił futbolówkę wprost do swojej bramki!

Wyglądał to tak, jakby golkiper przez moment zawahał się i nie był pewien, czy łapać piłkę, czy też wybić ją poza linię końcową. Finalnie Strakosha zrobił ogromny prezent drużynie Galatasaray. Wynik nie uległ już zmianie i Lazio przegrało 0:1.

Rzymianie przegrali i po pierwszej kolejce zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Liderem jest Galatasaray. W drugim meczu tej grupy pomiędzy Lokomotivem Moskwa i Olympique Marsylia padł remis 1:1.