Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 18.06.2022 02:02

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

PLSSPO
screen - transmisja Polsat Sport

Legia Warszawa zmierzyła się dzisiaj z Wigrami Suwałki w meczu I rundy Pucharu Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali to spotkanie, ale nie obyło się bez problemów. Legionistom “pomógł” golkiper ekipy z Suwałk, który popełnił niewytłumaczalny błąd we własnym polu karnym.

• Legia Warszawa zmierzyła się w meczu I rundy Pucharu Polski z Wigrami Suwałki

• Drugoligowy zespół postawił mistrzom Polski trudne warunki i zdołał nawet wyjść na prowadzenie

• Legia zdołała jednak wygrać 3:1, a pomógł jej w tym kuriozalny błąd bramkarza Wigier

Legia Warszawa awansowała do II rundy Pucharu Polski. Zawodnicy ze stolicy nie bez problemów pokonali zespół Wigier Suwałki. W meczu obejrzeliśmy m.in. kuriozalny błąd bramkarza drugoligowca.

Legia Warszawa zagrała z drugoligowcem w Pucharze Polski

Legia Warszawa w środę rozegrała mecz I rundy Pucharu Polski. Drużyna Czesława Michniewicza wybrała się do Suwałk na spotkanie z miejscowymi Wigrami. Faworyta nie trudno było wskazać, jednak mistrzowie Polski musieli się sporo namęczyć, by odnieść zwycięstwo.

Ku zaskoczeniu wszystkich to drużyna Wigier Suwałki wyszła na prowadzenie. W 40. minucie nie najlepiej zachował się Cezary Miszta. Bramkarz Legii odbił piłkę po uderzeniu wprost pod nogi Kacpra Michalskiego. Zawodnik gospodarzy nie zmarnował okazji i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Utracony gol podziałał motywująco na piłkarzy Legii Warszawa. Już 120. sekund później doprowadzili oni do wyrównania. Bramkę zdobył Kacper Kostorz i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron Czesław Michniewicz posłał do boju kilku swoich gwiazdorów. Na placu gry zameldowali się Josue, Mahir Emreli i Ernest Muci. Zmiany przyniosły efekt bardzo szybko, choć zaczęło się od kuriozalnej sytuacji.

Kuriozalny gol pogrążył Wigry w starciu z Legią

Bramkarz Wigier Suwałki Hieronim Zoch popełnił fatalny błąd przy wymianie piłki we własnym polu karnym z kolegą z zespołu. Golkiper źle przyjął piłkę tuż przed własną bramką. Doskoczył do niej Lirim Kastrati i zdobył gola dla Legii.

Akcja ta zdecydowanie podłamała zawodników Wigier Suwałki. Legia przejęła inicjatywę i dążyła do podwyższenia prowadzenia. Udało się w 80. minucie. Wynik meczu na 3:1 dla mistrzów Polski ustalił Mahir Emreli.

1/32 Pucharu Polski, Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3

1:0 - Kacper Michalski 40' 1:1 - Kacper Kostorz 41' 1:2 - Lirim Kastrati 65' 1:3 - Mahir Emreli 80' Składy: Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała - Kacper Michalski, Mikołaj Łabojko (69' Mateusz Sowiński), Bartłomiej Babiarz (86' Kacper Zaborski), Patryk Mularczyk (79' Rafał Grzelak) - Denis Gojko, Mariusz Rybicki (69' Kosei Iwao) - Kamil Adamek (86' Krystian Ogrodowski). Legia: Cezary Miszta - Kacper Skibicki, Lindsay Rose, Joel Abu Hanna, Mateusz Hołownia - Jurgen Celhaka (46' Josue Pesqueira), Igor Charatin - Lirim Kastrati (90' Jakub Kisiel), Rafael Lopes (57' Ernest Muci), Yuri Ribeiro (46' Kacper Skwierczyński) - Kacper Kostorz (56' Mahir Emreli).