Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:49

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

EN 01477589 1113
Rex Features/East News

Dramat w klubie dwóch reprezentantów Polski, Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika. Derby County zostało ukarane przez angielską federację odjęciem aż dwunastu punktów, co oznacza spadek na ostatnie miejsce w tabeli Championship. Klub znajduje się na skraju bankructwa. 

  • Derby County znalazło się w dramatycznej sytuacji po decyzji angielskiej federacji, która ukarała klub odjęciem aż 12 punktów

  • Zespół, w którym występują Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik tym samym spadł na dno tabeli Championship

  • Derby ma w tej chwili na koncie -2 punkty i traci aż dziewięć "oczek" do lokaty dającej utrzymanie

  • Kara to efekt fatalnej sytuacji klubu. Jego długi sięgają aż 50 milionów funtów

Dramat w Derby County znowu się pogłębia. Klub, który od miesięcy stoi na brzegu bankructwa, otrzymał właśnie kolejny cios. Federacja ukarała zespół Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika odjęciem aż 12 punktów!

Dramat Derby Coutny. Federacja nie ma litości dla klubu Polaków

Dramat  w klubie Krysiana Bielika i Kamila Jóźwiaka. Derby County w środę zostało ukarane przez angielską federację odjęciem aż 12 punktów! Oznacza to, że drużyna Polaków spadła na ostatnie miejsce w tabeli Championship.

Kara to efekt katastrofalnej sytuacji finansowej klubu. Szacuje się, że długi Derby County sięgają nawet 50 milionów funtów (więcej TUTAJ)! 

- EFL potwierdza, że zgodnie z regulaminem wobec klubu Derby County zastosowano odjęcie dwunastu punktów w sezonie 2021/22. W piątek wieczorem złożono zawiadomienie o zamiarze powołania zarządu sądowego, dziś ogłoszono, że proces ten został zakończony - czytamy w oświadczeniu federacji. 

Derby County w obecnym sezonie w ośmiu meczach zdołało wywalczyć jedynie osiem dziesięć punktów. Po decyzji EFL drużyna ma na koncie -2 punkty! O utrzymanie na zapleczu Premier League może być zatem bardzo ciężko, a co za tym idzie, klub może znaleźć się na granicy upadku.

Właściciel Derby County Mel Morris od dawna szuka inwestora, który przejąłby klub. Na razie jednak na horyzoncie nie widać chętnych podjęcia się odbudowy klubu, który jeszcze kilka lat temu grał w angielskiej ekstraklasie.

Klub obwinia pandemię o fatalny stan finansów

Niedawno Derby wydało oficjalny komunikat, w którym przekazano, jak wygląda aktualna sytuacja klubu. Kibice mogli się dowiedzieć, że to pandemia i wywołany przez nią kryzys przyczyniły się w największym stopniu do fatalnej sytuacji finansowej klubu. 

- Skutki pandemii koronawirusa stanowią zbyt duże obciążenie dla klubu. Planowana sprzedaż klubu i stadionu, która miała zostać sfinalizowana w styczniu ubiegłego roku, nie doszła do skutku, gdy władze ligi zakwestionowały transakcję. Toczące się spory sądowe utrudniają negocjacje. Przez COVID-19 klub nie jest w stanie wypełnić codziennych zobowiązań finansowych - przekazano. 

Kamil Jóżwiak w obecnym sezonie dziewięć razy pojawiał się na boisku w zespole prowadzonym przez Wayne’a Rooneya. Krystian Bielik natomiast nadal dochodzi do siebie po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Przed zawodnikami Derby arcytrudna walka o pozostanie w lidze. Do bezpiecznego miejsca tracą już w tym momencie aż dziewięć punktów. 

 

Źródło: EFL, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane