Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Championship: Derby County może zostać ukarane odjęciem 21 punktów
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Championship: Derby County może zostać ukarane odjęciem 21 punktów

Kamik Jóźwiak i Krystian Bielik w Derby County
Rex Features/East News

Derby County czekają potężne problemy. Klub Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka może zostać ukarany aż 21 punktami ujemnymi. Wszystko przez nieprawidłowości, jakie wykryto w finansach "Baranów". To byłoby niemal równoznaczne ze spadkiem zespołu do niższej klasy rozgrywkowej, tym bardziej biorąc pod uwagę aktualne wyniki ekipy Wayne'a Rooney'a.

  • Derby County może zostać ukarane odjęciem nawet 21 punktów

  • Klubowi już przed sezonem groziła degradacja z powodu malwersacji finansowych

  • Włodarze "Baranów" swoje problemy tłumaczą swoje problemy pandemią koronawirusa

Derby County od kilku miesięcy jest w poważnych tarapatach. Zespół, którego zawodnikami są Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak jeszcze przed startem sezonu Championship mógł być zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.

Tym razem zanosi się nie na karę degradacji do League One, a potężne odjęcie punktów. Patrząc na wyniki drużyny Wayene'a Rooney'a, można stwierdzić, że prawdopodobnie wyjdzie na to samo, bowiem przy obecnej dyspozycji odjęcie 21 punktów zepchnęłoby by "Barany" na dno tabeli.

Derby County już przed sezonem miało potężny problemy

Kibice, piłkarze i właściciele Derby County właściwie niemal do końca przerwy wakacyjnej nie wiedzieli, gdzie drużyna będzie występowała, czy na poziomie Championship, czy League One.

Sprawa była naprawdę poważna, gdyż English Football League, czyli organizator rozgrywek zamieścił, na swojej stronie terminarz przyszłego sezonu, uwzględniający "Barany" zarówno w Championship, jak i w League One.

Wszystko przez rzekome malwersacje finansowego klubu, którego przejęciem był zainteresowany 29-letni hiszpański "biznesmen", mający podobno współpracować z... Roberto Carlosem czy Luisem Figo, tylko że był praktycznie nikomu nieznany. Ta historia przypomina nieco zamieszanie, do jakiego doszło niegdyś w Wiśle Kraków z udziałem Vanny Ly.

Klub Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka może mieć odjętych aż 21 punktów

Niestety wiele wskazuje na to, że nieuchronny spadek udało się tylko przesunąć w czasie. Angielskie przepisy mówią bowiem, iż za znalezienie się pod zarządem sądowym klubowi odjęte zostanie dwanaście punktów.

Na dodatek toczy się postępowanie w sprawie EFL Championship nieprawidłowych działań finansowych włodarzy "Baranów", co przy potwierdzeniu naruszeń ma poskutkować karą dziewięciu "oczek". Po zsumowaniu dałoby to aż 21 punktów ujemnych dla ekipy Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka.

Aktualnie Derby plasuje się po siedmiu kolejkach Championship dopiero na 16. pozycji. W przypadku spadku do League One można się spodziewać, że obaj Polacy poszukają sobie nowych pracodawców przynajmniej na poziomie zaplecza Premier League.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane