Swiatsportu.pl > Siatkówka > O której i gdzie oglądać półfinał mistrzostw Europy z udziałem Polaków?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

O której i gdzie oglądać półfinał mistrzostw Europy z udziałem Polaków?

Reprezentacja Polski w siatkówce mistrzostwa Europy
Reprezentacja Polski w siatkówce mistrzostwa Europy

Dziś reprezentacja Polski w siatkówce zagra w półfinale mistrzostw Europy. Rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie Słowenia, czyli jeden z naszych najtrudniejszych rywali ostatnich lat. Biało-Czerwoni są nieoczywistymi faworytami tego starcia, bo przeciwnicy również prezentują świetną formę. O której i gdzie oglądać mecz Polska-Słowenia?

  • Dziś Polacy powalczą o finał mistrzostw Europy ze Słowenią

  • Historia dobitnie pokazuje, że nie czeka nas łatwe spotkanie

  • Mecz rozpocznie się o godz. 17:30

Już dziś dojdzie, miejmy nadzieję do wielkiego rewanżu reprezentacji Polski w siatkówce na Słoweńcach. Przed dwoma laty na poprzednich mistrzostwach Europy to właśnie Słowenia pozbawiła nas gry w finale. Wówczas Biało-Czerwoni musieli zadowolić się brązowym medalem.

Gospodarzem tego spotkania, podobnie jak meczu o trzecie miejsce i finału będzie katowicki Spodek. Kibice naszego zespołu jak zwykle będą dla niego ogromnym wsparciem i to można okazać się naszym największym atutem. Gdzie oglądać rywalizację Polaków ze Słowenią?

Reprezentacja Polski bez porażki na ME. Słoweńcy za to dwukrotnie zeszli z boiska pokonani

Polscy siatkarze na tych mistrzostwach Europy radzą sobie znakomicie. O ile w pierwszych meczach można było mieć obawy co do ich dyspozycji, o tyle kolejne pokazały, że z formą zespołu Vitala Heynena jest naprawdę dobrze. Ostatecznie nasi mistrzowie świata na razie pozostają niepokonani i od czterech meczów legitymują się passą czterech zwycięstw bez straty seta.

Miejmy nadzieję, że ta passa, a przynajmniej zwycięska seria potrwają już do końca turnieju. O kolejną tak przekonującą wygraną będzie już naprawdę bardzo trudno. Nasz dzisiejszy rywal, czyi Słowenia także pokazuje swoją siłę, choć te mistrzostwa Europy zaczęły się dla nich od wpadki.

Nasz dzisiejszy rywal na inaugurację przegrał, z jak się później okazało rewelacją turnieju, czyli Czechami 1:3. W ćwierćfinale Słoweńcy wzięli jednak odwet za tę porażkę i rozbili już naszych południowych sąsiadów 3:0 (więcej tutaj). Po drodze aktualni jeszcze wicemistrzowie Europy przegrali jeszcze z Włochami 1:3, ale to już żaden powód do wstydu, bowiem zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego także dotarli do półfinału imprezy.

Półfinał mistrzostw Europy Polska-Słowenia. O której i gdzie oglądać?

Ostatnie lata i rywalizacja reprezentacja Polski ze Słowenią, to niestety wiele rozczarowań z naszej strony. Rzecz jasna największym z nich, była porażka w półfinale mistrzostw Europy w 2019 roku.

Bilans ostatnich 10 spotkań obu tych zespołów, to aż sześć zwycięstw Słoweńców i ledwie cztery Polaków. Mało który zespół może pochwalić się tak korzystnymi wynikami przeciwko Biało-Czerwonych na przestrzeni ostatniej dekady. Dlatego dziś należy spodziewać się naprawdę trudnego meczu dla podopiecznych Vitala Heynena.

Półfinał Polska-Słowenia będzie można oglądać od godz. 17:30 na kanałach TVP1 i Polsatu Sport oraz w serwisach sport.tvp.pl, a także Polsatu Box Go. Drugi z półfinałów, pomiędzy Serbią i Włochami rozpocznie się o godz. 21:00. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsatu Sport i w platformie Polsatu Box Go.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane