Swiatsportu.pl > Siatkówka > Kolejni kandydaci do zastąpienia Vitala Heynena. "To już niezłe nazwiska"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:48

Kolejni kandydaci do zastąpienia Vitala Heynena. "To już niezłe nazwiska"

Projekt bez tytułu - 2021-09-17T192542.948
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Vital Heynen najprawdopodobniej po trwających mistrzostwach Europy pożegna się z reprezentacją Polski. W mediach już pojawiają się nazwiska potencjalnych następców Belgijskiego szkoleniowca. Były selekcjoner kadry Waldemar Wspaniały wyjawił, że jest jeden mocny kandydat do objęcia Biało-Czerwonych.

Vital Heynen prawdopodobnie ma przed sobą dwa ostatnie mecze w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Prowadzeni przez niego Biało-Czerwoni awansowali do półfinału rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Polacy o miejsce w finale zagrają w sobotę ze Słowenią, a zależnie od wyniku w niedzielę zagrają albo o złoty medal, albo w meczu o brąz.

Vital Heynen pożegna się z polską kadrą?

Sam szkoleniowiec w rozmowie z TVP Sport powiedział, że od poniedziałku nie ma już żadnych zobowiązań wobec polskiej kadry. Jeżeli Heynen chciałby pozostać na stanowisku, musiałby ponownie wystartować w konkursie na trenera polskiej kadry.

Jednak zanim poznamy trenera, w Polskim Związku Piłki Siatkowej dojdzie do wyboru nowego prezesa. W mediach już pojawiają się nazwiska potencjalnych następców trenera Heynena na stanowisku selekcjonera.

Głos w sprawie zabrał także były trener polskiej kadry Waldemar Wspaniały. Szkoleniowiec w rozmowie z Radiem Dla Ciebie wypowiedział się na temat przyszłości reprezentacji Polski i belgijskiego trenera.

- Za tydzień są wybory. Będzie nowy prezes, zarząd. Ci ludzie będą decydować. Patrząc na to, jak zachowuje się Heynen, to może być tak, że sam zrezygnuje. Trudno odpowiedzieć na to pytanie - przekazał Wspaniały.

Polak trenerem polskich siatkarzy?

Jednocześnie doświadczony trener wskazał potencjalnych następców Heynena. Od szesnastu lat Biało-Czerwoni są prowadzeni przez zagranicznych trenerów. Zdaniem Wspaniałego, PZPS tym razem powinien postawić na Polaka.

- Od kilku lat optuję za polskim trenerem. Uważam, że są szkoleniowcy, którzy mogą tę reprezentację przejąć. Andrzej Kowal, Mariusz Sordyl, Michał Winiarski... To już niezłe nazwiska. Jest jeden bardzo mocny kandydat - wyjawił były selekcjoner Biało-Czerwonych.

Heynen prowadzi reprezentację Polski od 2017 roku. Razem z kadrą w 2018 roku zdobył tytuł mistrzów świata. Do tego dołożył dwa medale Ligi Narodów, medal Pucharu Świata i brąz mistrzostw Europy, ale najważniejszy był występ na igrzyskach w Tokio.

Tam Polacy jechali jako jedni z wielkich faworytów do medalu, a nasi reprezentanci odważnie zapowiadali zdobycie złotego medalu. Ostatecznie podobnie jak na czterech poprzednich igrzyskach Biało-Czerwoni odpadli już w ćwierćfinale. Polacy po zaciętym meczu przegrali z późniejszymi mistrzami olimpijskimi Francuzami 2:3.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane