Swiatsportu.pl > Inne sporty > Lando Norris został napadnięty w trakcie Euro 2020
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:59

Lando Norris został napadnięty w trakcie Euro 2020

Lando Norris
via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Finał Euro 2020 miał być wielkim piłkarskim świętem, ale poza wartością sportową trudno powiedzieć, że tak faktycznie było. Angielscy "kibice" sprawili, iż o spotkaniu Anglii z Włochami mówi się więcej o skandalach. Jak się okazało, oglądający ten mecz z poziomu trybun Lando Norris został w jego trakcie napadnięty. Sprawę już wyjaśnia policja.

  • Euro 2020 nie zakończyło się w wymarzony sposób

  • Finał turnieju przyćmiły burdy wywołane przez angielskich pseudokibiców

  • W trakcie meczu Anglia-Włochy oglądający spotkanie z poziomu trybun Lando Norris został napadnięty

Euro 2020 pod względem sportowym było bez wątpienia jednym z najlepszych turniejów piłkarskich w historii. Niestety ten pozytywny obraz mistrzostw Europy zamazują angielscy "kibice", którzy wszczęli w Londynie burdy, o czym pisaliśmy dla Was tutaj i tutaj.

Okazuje się, że skandaliczne zachowania pod stadionem Wembley oraz na ulicach stolicy Anglii to nie wszystko. Gwiazda Formuły 1 Lando Norris został napadnięty w trakcie finału, co potwierdził team Brytyjczyka, czyli McLaren.

Lando Norris został napadnięty w trakcie finału Euro 2020

Trudno zrozumieć, jak angielscy pseudokibice mogli napaść swoją gwiazdę Formuły 1. Lando Norris urodził się bowiem w angielskim Bristol. Kierowca stajni z Woking wybrał się na Wembley swoim sportowym McLarenem, który zaparkował na specjalnie wyznaczonym parkingu. Gdy po spotkaniu wracał do pojazdu, napadły go dwie osoby. Jedna przetrzymywała, druga natomiast zerwała z jego ręki luksusowy zegarek o wartości ponad 40 tysięcy funtów.

Na szczęście 21-latkowi nic się nie stało, co zostało potwierdzone przez McLaren za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- McLaren może potwierdzić, że Lando Norris brał udział w incydencie po meczu finałowym Euro 2020 na Wembley. Wskutek tego incydentu skradziono mu zegarek, który miał na sobie. Na szczęście Lando nie został ranny, ale co zrozumiałe, jest bardzo wstrząśnięty. Zespół wspiera Lando i jesteśmy pewni, że fani wyścigów dołączą do nas, życząc mu wszystkiego dobrego w zbliżającym się GP Wielkiej Brytanii. Sprawa została przekazana policji, więc nie możemy jej dalej komentować - przekazał McLaren w oficjalnym oświadczeniu.

Brytyjska policja prowadzi już śledztwo ws. napadu na gwiazdę Formuły 1

Lando Norris z pewnością przyjął z ulgą to, że napastnikom ich zachowanie może nie ujść płazem. Brytyjska policja wszczęła śledztwo w sprawie napadu na gwiazdę Formuły 1. Angielska Federacja Piłkarska, która organizowała mecze Euro 2020 na Wembley, podkreśla, że starała się zapewnić widzom maksymalne bezpieczeństwo.

- Liczba ochroniarzy i stewardów podczas finału Euro 2020 była większa niż wymagają tego przepisy. Było ich więcej niż podczas jakiegokolwiek innego wydarzenia na Wembley - przekazał rzecznik angielskiej federacji piłkarskiej (FA), cytowany przez "Give Me Sport". Wydarzenia w Londynie, do których doszło w trakcie finału Euro 2020, są potępiane przez szerokie grono kibiców z całego świata. Niestety, ale trudno sobie przypomnieć piłkarską imprezę, w trakcie której doszłoby do aż tak wielu skandali z udziałem fanów.

Warto także pamiętać, że swoje "trzy grosze" dorzucili kibice z Węgier, na których UEFA nałożyła karę, o czym pisaliśmy dla Was tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane