Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Oliver Kahn mówi, dlaczego Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Oliver Kahn mówi, dlaczego Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę

EN 01498088 0663
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Robert Lewandowski może liczyć na wsparcie swojego klubu w najtrudniejszych chwilach. Polak prawdopodobnie nie otrzyma Złotej Piłki, która zdaniem wielu ekspertów i kibiców zwyczajnie mu się należy. Murem za swoim zawodnikiem staje Bayern Monachium i jego wielka legenda. Olivier Kahn powiedział, dlaczego “Lewy” powinien dostać prestiżową nagrodę.

Robert Lewandowski zdaniem mediów przegrał walkę o Złotą Piłkę z Lionelem Messim. Władze Bayernu Monachium nie mają jednak wątpliwości, że to ich napastnik zasłużył na statuetkę. Olivier Kahn, szef rady nadzorczej “Die Roten” i legenda klubu, wspiera Lewandowskiego.

Robert Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki?

Robert Lewandowski jest jednym z głównych faworytów do zdobycia w tym roku Złotej Piłki. Polak powinien triumfować już przed rokiem, jednak wówczas magazyn “France Football” podjął decyzję o odwołaniu plebiscytu. Tłumaczono, że pandemia zbyt mocno wpłynęła na piłkarski świat, zatem wybór zwycięzcy nie byłby sprawiedliwy.

Wygląda na to, że również w tym roku Lewandowski przeżyje wielkie rozczarowanie. Portugalska telewizja RTP podała, że nagroda po raz siódmy w historii trafi w ręce Lionela Messiego (więcej TUTAJ). Informację tę potwierdzają kolejne źródła. 

- Jak udało mi się zweryfikować w Paryżu, osoby najbliżej Lionela Messiego są przekonane, że Leo otrzyma swoją siódmą Złotą Piłkę - napisał na Twitterze Francesc Aguilar z  "Mundo Deportivo". 

To właśnie ten dziennikarz w 2019 roku jako pierwszy trafnie podał, że nagroda trafi wówczas do Messiego. Można zatem uznać go za wiarygodne źródło. W Bayernie Monachium wierzą jednak w Roberta Lewandowskiego. Polak może liczyć na wielkie wsparcie ze strony władz klubu niezależnie od wyniku głosowania.

Oliver Kahn zachwycony Robertem Lewandowskim

W mediach społecznościowych wymowny wpis na temat polskiego napastnika zamieścił Oliver Kahn, żywa legenda Bayernu Monachium, a obecnie prezes rady nadzorczej klubu. Legendarny bramkarz wskazał, dlaczego Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę.

- Krótka wymiana zdań z Robertem Lewandowskim przed treningiem. To imponujące, jak tydzień po tygodniu osiąga coraz lepsze wyniki podczas treningów i meczów. To niejedyny powód, dla którego zasługuje na Złotą Piłkę - napisał Kahn pod zdjęciem, na którym widzimy go właśnie z “Lewym”.

Czy Robert Lewandowski faktycznie przegra z Lionelem Messim w walce o Złotą Piłkę, przekonamy się już wkrótce. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 29 listopada w Paryżu na uroczystej gali w Theatre du Chatelet.

 Źródło: Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane