Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legendarny mistrz świata nie chce Złotej Piłki dla Leo Messiego
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:52

Legendarny mistrz świata nie chce Złotej Piłki dla Leo Messiego

Leo Messi w barwach PSG
Philippe LECOEUR via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Leo Messi jest w gronie głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Nie brakuje jednak opinii, że prestiżowa nagroda zwyczajnie w tym roku Argentyńczykowi się nie należy. Takiego zdania jest Frank Leboeuf, mistrz świata z 1998 roku, który zwrócił uwagę na ważną rzecz.

  • Leo Messi znalazł się w gronie piłkarzy nominowanych do zdobycia Złotej Piłki

  • Z każdym dniem powiększa się jednak grono przeciwników przyznania Argentyńczykowi tej nagrody

  • Frank Leboeuf, mistrz świata z 1998 roku wskazał, dlaczego Messi tym razem nie zasłużył na tę nagrodę

Leo Messi nie zasłużył na Złotą Piłkę? Grono ludzi, którzy tak uważają, z dnia na dzień się powiększa. Tym razem niezbyt ciepło o gwiazdorze PSG wypowiedział się Frank Leboeuf, były mistrz świata z reprezentacją Francji.

Leo Messi nie powinien dostać Złotej Piłki zdaniem mistrza świata

Leo Messi znalazł się w gronie trzydziestu piłkarzy nominowanych do zdobycia Złotej Piłki. Argentyńczyk już niemal tradycyjnie jest jednym z głównych faworytów do końcowego sukcesu. Ostatnio jednak pojawia się coraz więcej głosów, że nie zasłużył on na wyróżnienie. 

Do grona przeciwników nagrodzenia Messiego dołączył Frank Leboeuf. Mistrz świata z 1998 roku i były zawodnik m.in Chelsea, wskazał, dlaczego prestiżowa nagroda nie powinna powędrować do 34-latka. Posłużył się przykładem Zinedine’a Zidane’a. 

- W 2000 i 2006 roku Zidane nie dostał Złotej Piłki, bo dostawał wtedy czerwone kartki. Messi w tym roku też dostał czerwoną kartkę - w Superpucharze Hiszpanii kogoś uderzył. To się liczy - powiedział Leboeuf, którego słowa cytuje “Telefoot”.

- Jeśli "Zizou" nie wygrał w tamtych latach Złotej Piłki, to teraz nie powinniśmy jej dać Messiemu - podkreślił Francuz.

Grono przeciwników Messiego się powiększa

Ostatnio podobną opinię na temat Messiego wyraził Sandro Wagner. Były piłkarz Bayernu Monachium, a obecnie ekspert telewizyjny stwierdził, że Argentyńczyk w tym roku po prostu nie zasłużył na Złotą Piłkę. Wygranie Copa America to za mało. 

- Nic nie zrobił takiego, by sięgnąć po tę prestiżową nagrodę. Nie daje mu żadnych szans - stwierdził były napastnik Bayernu w rozmowie z “Bildem” (więcej TUTAJ).

 Źródło: "Telefoot"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane