Swiatsportu.pl > Złota Piłka

Złota Piłka

Złota Piłka - coroczny plebiscyt piłkarski. Trofeum przyznawane było piłkarzowi, który zaprezentował się najlepiej w mijającym roku kalendarzowym.

Robert Lewandowski
17.06.2022 02:02 Czy Robert Lewandowski ma Złotą Piłkę?

Robert Lewandowski ostatni rok miał niezwykle udany. Wreszcie Polak wygrał Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium, triumfował w Superpucharze Europy, a w Niemczech wraz z kolegami potrzymał hegemonię.Ponadto kapitan naszej reprezentacji został królem strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów. Taki wyczyn nie mógł przejść bez echa, dlatego Polaka wybrano najlepszym piłkarzem świata.

Złota Piłka Robert Lewandowski
15.06.2022 02:02 Złota Piłka. Robert Lewandowski z historyczną nagrodą

Złota Piłka już lada moment zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi świata 2021 roku. Tuż przed tym rozdano inne nagrody. Najlepszym strzelcem 2021 roku bez żadnego zaskoczenia nie został Robert Lewandowski. Polak jest pierwszym historycznym zdobywcą statuetki.Złota Piłka już w poniedziałkowy wieczór zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi na świecie w 2021 roku. Od godziny 20:30 trwa ceremonia wręczenia nagrody, jednak zanim poznamy triumfatora głównej statuetki, poznaliśmy triumfatorów w pozostałych kategoriach.

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football
15.06.2022 02:02 Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Złota Piłka za 2021 rok trafiła w ręce Lionela Messiego i Robert Lewandowski po raz kolejny musiał obejść się smakiem. Polak był głównym faworytem do wygrania nagrody w ubiegłym roku, ale wtedy plebiscyt odwołano. Jednak kwestia wyróżniania dla kapitana Biało-Czerwonych nie jest zamknięta. Głos w sprawie zabrał redaktor "France Football" Pascal Ferre.Złota Piłka dla najlepszego piłkarza 2021 roku trafiła w ręce Leo Messiego, co wywołało niemałe kontrowersje. Zdaniem wielu na nagrodę najbardziej zasłużył Robert Lewandowski, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Nawet argentyńskie media przyznały, że tegoroczne rozstrzygnięcie jest niesprawiedliwe, a niemieckie otwarcie mówiły o skandalu.

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
14.06.2022 02:02 Złota Piłka dla Leo Messiego. Robert Lewandowski drugi

Złota Piłka po raz siódmy trafiła w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy Roberta Lewandowskiego, który zajął najlepsze w karierze drugie miejsce, a także trzeciego Jorginho.Złota Piłka za 2021 rok przyznana. Po raz siódmy najlepszym piłkarzem na świecie zdaniem dziennikarzy głosujących w plebiscycie został Leo Messi. Argentyńczyk wyprzedził tym samym Roberta Lewandowskiego, który zajął drugie miejsce.

Złota Piłka Leo Messi FC Barcelona Robert Lewandowski
12.06.2022 02:02 Media: Messi odda Złotą Piłkę. Wiadomo, gdzie trafi statuetka

Złota Piłka dla najlepszego piłkarza 2021 roku trafiła w ręce Leo Messiego. To już siódma taka statuetka dla argentyńskiego piłkarza. Choć obecnie zawodnik reprezentuje barwy PSG, to wciąż jest mocno związany z FC Barceloną. Media informują, że Messi oddał swoją siódmą Złotą Piłkę do muzeum na Camp Nou.Złota Piłka po roku przerwy znowu została wręczona. W tym roku w głosowaniu dziennikarzy z całego świata wygrał Leo Messi, dla którego to już siódme takie wyróżnienie w karierze. Do tego obronił statuetkę, którą zdobył dwa lata temu. W 2020 roku plebiscyt został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa.

EN 01499082 1294
19.03.2022 07:57 Fatalna pomyłka dziennikarzy. Nazwali Roberta Lewandowskiego Niemcem

Robert Lewandowski jest jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Portal euronews.com o szanse napastnika Bayernu Monachium na triumf zapytał legendarnego Michaela Owena. Na końcu tekstu popełniono jednak fatalną i wstydliwą wręcz pomyłkę. Napisano, że Lewandowski jest... Niemcem. Robert Lewandowski stał się bohaterem wstydliwej wpadki anglojęzycznego portalu euronews.com. Dziennikarze w swoim tekście stwierdzili, że “Lewy” jest Niemcem.

Złota Piłka Robert Lewandowski media
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Złota Piłka w poniedziałkowy wieczór po raz siódmy powędrowała do Leo Messiego, który w głosowaniu pokonał Roberta Lewandowskiego. Rozstrzygnięcie głosowania jest jednym z głównych tematów mediów na całym świecie. Argentyńczycy otwarcie przeprosili Polskiego napastnika, a w Niemczech najczęściej powtarzanym słowem jest "skandal".Złota Piłka za 2021 roku trafiła w poniedziałek do Leo Messiego. Piłkarz PSG już po raz siódmy w karierze został wyróżniony przez jury redakcji "France Football". Argentyńczyk w tym roku pokonał w głosowaniu Roberta Lewandowskiego i Jorginho.

Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Złota Piłka w poniedziałek po raz kolejny trafiła w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy Roberta Lewandowskiego i Jorginho. Tuż po gali "France Football" ogłosiło wyniki głosowania. Okazuje się, że Polak był o włos od zwycięstwa. Wystarczyło, aby tylko kilku dziennikarzy oddało inaczej swoje głosy.Złota Piłka za 2021 rok dla najlepszego piłkarza na świecie powędrowała w ręce Leo Messiego. Tym samym Argentyńczyk już po raz siódmy w karierze zdobył prestiżową statuetkę i pod tym względem jest niepodważalnym rekordzistą.

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Złota Piłka po raz siódmy w historii powędrowała do Leo Messiego. Argentyńczyk wyprzedził tym samym Roberta Lewandowskiego, który zajął historyczne drugie miejsce. Triumfator z mównicy w pięknych słowach zwrócił się do Polaka. Otwarcie stwierdził, że polski napastnik powinien wygrać plebiscyt w ubiegłym roku.Złota Piłka wróciła po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Po raz siódmy w karierze triumfatorem najbardziej prestiżowego plebiscytu w świecie piłki nożnej został Leo Messi, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji wszechczasów plebiscytu.

Złota Piłka Robert Lewandowski Neymar
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Poznaliśmy pierwszą dziesiątkę plebiscytu

Złota Piłka już poznała pierwsze rozstrzygnięcia. Organizator Plebiscytu stopniuje napięcie przed poniedziałkową galą i powoli ujawnia kolejne miejsca w plebiscycie. Chwilę po godzinie 19 poznaliśmy pierwszą dziesiątkę tegorocznego zestawienia. Już pojawiły się pierwsze zaskoczenia. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się m.in. Neymar.Złota Piłka za 2021 rok zostanie przyznana podczas poniedziałkowej ceremonii w paryskim Theatre du Chatelet. Cała gala rozpocznie się o godzinie 20:30, a jednym z największych faworytów do zdobycia statuetki jest Robert Lewandowski, a jego największym konkurentem jest Leo Messi.

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Nagły zwrot akcji przed galą. "Mamy ogłoszenie"

Złota Piłka za 2021 rok zostanie wręczona w poniedziałek 29 listopada. Tuż przed galą organizator plebiscytu, redakcja "France Football" zaskoczyła kibiców. Podczas poniedziałkowej gali mają być wręczone dwie dodatkowe nagrody. Jedna z nich może być "nagrodą pocieszenia" dla Roberta Lewandowskiego.Złota Piłka już na poniedziałkowej gali pozna swojego laureata za rok 2021 roku. Ceremonia już tradycyjnie odbędzie się w Theatre du Chatelet, a całość rozpocznie się o godzinie 20:30. Jednak na ogłosznenie najważniejszej nagrody kibice będą musieli poczekać.

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
19.03.2022 07:57 Złota Piłka. Lewandowski wie już czy wygrał. Dowiedział się w piątek

Złota Piłka w poniedziałek powędruje do tegorocznego triumfatora. Choć zwycięzcę poznamy dopiero wieczorem, to do mediów przedostają się kolejne doniesienia. Według nich Lewandowski wie już które miejsce zajął w plebiscycie. Polski zawodnik o ostatecznych rozstrzygnięciach miał dowiedzieć się już w piątek.Złota Piłka, nagroda dla najlepszego na świecie piłkarza roku w poniedziałek zostanie wręczona po roku przerwy. W tym roku plebiscyt wzbudza wielkie emocje w Polsce, a wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia statuetki.

Złota Piłka gdzie oglądać? Transmisja TV na żywo, stream online
19.03.2022 07:57 Złota Piłka: Gdzie oglądać galę? Transmisja TV, stream online

Złota Piłka zostanie wręczona już w poniedziałek. Największymi faworytami do zdobycia trofeum są Robert Lewandowski i Lionel Messi. Tradycyjnie już finałowa gala odbędzie się w paryskim Theatre du Chatelet. Gala rozpocznie się o 20:30. Sprawdź gdzie obejrzeć ceremonię wręczenia. Transmisja na żywo, stream online.Złota Piłka w poniedziałek po rocznej przerwie pozna swojego nowego laureata. Tradycyjnie już ceremonia wręczenie odbędzie się w Paryżu w legendarnym Theatre du Chatelet. Jednym z bohaterów gali będzie Robert Lewandowski.

EN 01404911 1411
19.03.2022 07:57 Media: Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki. Ujawniono miejsce Polaka

Robert Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia w tym roku Złotej Piłki. Hiszpański dziennikarz Sergio Gonzalez przekonuje jednak, że to nie Polak zostanie nagrodzony. Triumfować ma Lionel Messi, o czym został już poinformowany przez “France Football”.Robert Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki w 2021 roku. Taką informację podaje dziennikarz Sergio Gonzalez. Hiszpan uważa, że nagroda trafi w ręce Lionela Messiego.

Robert Lewandowski
19.03.2022 07:55 Robert Lewandowski stara się nie myśleć o Złotej Piłce. Skomentował także szkolenie w Polsce

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego. W jej trakcie reprezentant Polski został zapytany o Złotą Piłkę oraz krajowe szkolenie. Napastnik podkreślił, że na razie stara się nie myśleć o plebiscycie, natomiast w ocenie piłkarskiego wychowywania młodych polskich piłkarzy "Lewy" był już bezwzględny. Robert Lewandowski wziął dziś udział w konferencji prasowej przy okazji zgrupowania kadryBiało-Czerwoni w najbliższych dniach zmierzą się na wyjeździe z Andorą i na PGE Narodowym z Węgrami Naszego kapitana zapytano m.in. o Matty'ego Casha, Złotą Piłkę i polskie szkolenieReprezentacja Polski już w piątek 12 listopada zagra na wyjeździe z Andorą w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Z tego powodu zgrupowanie odbywa się wyjątkowo nie w Polsce, a w Hiszpanii, co było pomysłem Paulo Sousy. W poniedziałek 15 listopada Biało-Czerwoni podejmą już na PGE Narodowym reprezentację Węgier. Dziś z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego, który został zapytany o kilka ważnych kwestii. Nasz kapitan opowiedział o swoich pierwszych pozytywnych wrażeniach na temat Matty'ego Casha, a także udzielił wymownych odpowiedzi na pytania o Złota Piłkę i polskie szkolenie.

Robert Lewandowski
19.03.2022 07:55 Legenda futbolu oferuje oddanie swojej Złotej Piłki Robertowi Lewandowskiemu

Robert Lewandowski jest jednym z faworytów do odebrania Złotej Piłki. Polak jest w fantastycznej formie, podobnie jak w poprzednim sezonie, kiedy akurat "France Football" odwołało plebiscyt. Legendarny piłkarz FC Barcelony i Interu Mediolan, a jednocześnie laureat nagrody zaoferował, że jeśli Polak nie otrzyma nagrody, to on wręczy mu swoją statuetkę. Luis Suárez Miramontes to żywa legenda FC Barcelony i Interu MediolanHiszpan zaapelował, że Robert Lewandowski powinien otrzymać Złotą PiłkęLaureat plebiscytu zasugerował, że jeśli Polak nie otrzyma nagrody, to on odda "Lewemu" własną statuetkęJuż rok temu Robert Lewandowski i polscy kibice myśleli, że będą mieli okazję do świętowania Złotej Piłki przez napastnika Bayernu Monachium. Tygodnik "France Football" odwołał jednak zeszłoroczną edycję plebiscytu. Teraz nagroda zostanie już wręczona, a jednym z faworytów jest "Lewy", choć konkurentów ma z najwyższej półki.

Projekt bez tytułu - 2021-10-27T143102.714
19.03.2022 07:54 Lewandowski ze Złotą Piłką? Wyciekły wyniki głosowania

Robert Lewandowski po raz kolejny w tym roku może zostać najlepszym piłkarzem na świecie. Do mediów wyciekły wyniki głosowania w plebiscycie Złotej Piłki. Zdjęcie sugeruje, że nagroda trafi właśnie w ręce Polaka. Oficjalnego triumfatora poznamy dopiero pod koniec listopada, ale głosowanie zakończyło się w ubiegłą niedzielę. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wiadomo, na ile prawdziwe są to wyniki.Robert Lewandowski rozgrywa swoje najlepsze lata w karierze. Polak w 2020 roku zdobył z Bayernem Monachium potrójną koronę, a do tego został królem strzelców wszystkich rozgrywek. FIFA docinała wyczyn polskiego napastnika i wręczyła mu nagrodę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza świata.

Projekt bez tytułu - 2021-10-25T142135.666
19.03.2022 07:54 Jury podjęło decyzję. Wybrano zwycięzcę Złotej Piłki

Złota Piłka już pod koniec listopada zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi na świecie w 2021 roku. Szansę na statuetkę ma Robert Lewandowski, który znalazł się w gronie 30. nominowanych. Jury tylko do niedzieli mogło przesyłać swoje głosy do organizatora "France Football". Duża część z nich miała czekać do ostatniej minuty. Złota Piłka po roku przerwy ponownie zostanie przyznana. W ubiegłym roku organizator, francuski magazyn "France Football" odwołał plebiscyt, ze względu na pandemię koronawirusa. To był pierwszy rok w historii nagrody, kiedy statuetka nie została wręczona.

Leo Messi w barwach PSG
19.03.2022 07:52 Legendarny mistrz świata nie chce Złotej Piłki dla Leo Messiego

Leo Messi jest w gronie głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Nie brakuje jednak opinii, że prestiżowa nagroda zwyczajnie w tym roku Argentyńczykowi się nie należy. Takiego zdania jest Frank Leboeuf, mistrz świata z 1998 roku, który zwrócił uwagę na ważną rzecz.Leo Messi znalazł się w gronie piłkarzy nominowanych do zdobycia Złotej PiłkiZ każdym dniem powiększa się jednak grono przeciwników przyznania Argentyńczykowi tej nagrodyFrank Leboeuf, mistrz świata z 1998 roku wskazał, dlaczego Messi tym razem nie zasłużył na tę nagrodęLeo Messi nie zasłużył na Złotą Piłkę? Grono ludzi, którzy tak uważają, z dnia na dzień się powiększa. Tym razem niezbyt ciepło o gwiazdorze PSG wypowiedział się Frank Leboeuf, były mistrz świata z reprezentacją Francji.

Projekt bez tytułu - 2021-08-17T161950.403
19.03.2022 07:44 Legenda szczerze o Lewandowskim. "Dałbym Złotą Piłkę Lewandowskiemu!"

Robert Lewandowski w ubiegłym roku był jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki, której ostatecznie nie przyznano. Były najlepszy piłkarz na świecie Jean-Pierre Papin uważa, że statuetka w tym roku statuetka powinna trafić w ręce Polaka. Francuz uważa, że kapitan polskiej kadry zasłużył na nią bardziej niż Leo Messi.Robert Lewandowski po raz kolejny jest wymieniany jako faworyt do zdobycia Złotej PiłkiJean-Pierre Papin wyjawił, że Polak jego zdaniem powinien zgarnąć statuetkęZdaniem Francuza kapitan reprezentacji Polski bardziej zasłużył na wyróżnienie od Leo MessiegoRobert Lewandowski w wielkim stylu rozpoczął kolejny sezon. Polak strzelił gola, a jego Bayern Monachium zremisował z Borussią Mönchengladbach 1:1 i tym samym wyruszył w marsz po swoją siódmą koronę króla strzelców Bundesligi.Ostatnią, wywalczoną w minionym sezonie zdobył w spektakularnym stylu. Lewandowski strzelił 41 bramek w sezonie i pobił rekord zmarłego w niedzielę Gerda Müllera, który sezon 1971/1972 zakończył z 40. ligowymi trafieniami.

Projekt bez tytułu (46)
19.03.2022 07:41 Robert Lewandowski szczerze o swoich szansach na Złotą Piłkę

Robert Lewandowski w tym roku jest jednym z faworytów do zdobycia Złotej Piłki, ale będzie miał poważnych konkurentów. Sam Polak skomentował swoje szanse na zdobycie tej prestiżowej nagrody. Jego zdaniem obecnie najbliżej wyróżnienia jest Lionel Messi, który wygrał niedawno Copa America.Robert Lewandowski wymieniany jest w gronie największych faworytów do wygrania Złotej Piłki w tym rokuSam piłkarz stwierdził, że jego zdaniem najbliżej statuetki obecnie jest Leo MessiArgentyńczyk niedawno wygrał Copa America i ma szansę na siódmą Złotą Piłkę w karierzeRobert Lewandowski jeszcze przez przynajmniej pół roku będzie nosił tytuł najlepszego piłkarza na świecie. Nie można wykluczyć, że Polak w tym roku ponownie zostanie uhonorowany tym tytułem, ale w tym roku będzie miał niezwykle silną konkurencję.Kapitan naszej kadry w ubiegłym roku wygrał Ligę Mistrzów, mistrzostwo i Puchar Niemiec, a do tego w każdych tych rozgrywkach był królem strzelców. Mimo tych osiągnięć nie otrzymał Złotej Piłki, ponieważ organizator - redakcja "France Football" zdecydowała, że z powodu pandemii koronawirusa plebiscyt się nie odbędzie.