Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka po raz siódmy w historii powędrowała do Leo Messiego. Argentyńczyk wyprzedził tym samym Roberta Lewandowskiego, który zajął historyczne drugie miejsce. Triumfator z mównicy w pięknych słowach zwrócił się do Polaka. Otwarcie stwierdził, że polski napastnik powinien wygrać plebiscyt w ubiegłym roku.

Złota Piłka wróciła po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Po raz siódmy w karierze triumfatorem najbardziej prestiżowego plebiscytu w świecie piłki nożnej został Leo Messi, który tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji wszechczasów plebiscytu.

Złota Piłka: Messi w pięknych słowach o Lewandowskim

Argentyńczyk w głosowaniu dziennikarzy z całego świata wyprzedził napastnika Bayernu Monachium i reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego. Podium uzupełnił tegoroczny mistrz Europy i triumfator Ligi Mistrzów Włoch Jorginho.

Messi w swojej przemowie podkreślił, że w tym roku po latach oczekiwań w końcu zdobył upragnione trofeum z reprezentacją. Latem 34-latek poprowadził kadrę Argentyny do zwycięstwa w Copa America. Zawodnik swoją statuetkę zadedykował kolegom z kadry, którzy razem z nim sięgnęli po tytuł mistrzów Ameryki Południowej.

W swoim przemówieniu Argentyńczyk zaznaczył, że miniony rok, a szczególnie ostatnie miesiące były dla niego bardzo trudne. Jak przyznał, nie wiedział, czy i gdzie będzie kontynuował swoją karierę, ale ostatecznie trafił do PSG, gdzie jak zaznaczył, jest bardzo szczęśliwy.

Messi zwrócił się do Lewandowskiego

Messi z mównicy docenił także swojego największego rywala w drodze po Złotą Piłkę, Roberta Lewandowskiego, który ostatecznie zajął drugie miejsce. Argentyńczyk w pewnym momencie zwrócił się bezpośrednio do kapitana polskiej kadry.

- To był prawdziwy zaszczyt konkurować z tobą. Wszyscy się zgadzamy, że zasłużyłeś na zwycięstwo w zeszłym roku. Myślę, że "France Football" powinien przyznać ci Złotą Piłkę za 2020 rok. Zasłużyłeś na nią i powinieneś mieć ją w domu - powiedział Messi ze sceny.

Polski napastnik nie wyjechał jednak z Paryża z pustymi rękoma. Lewandowski został pierwszym historycznym triumfatorem nagrody dla najlepszego napastnika minionego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane