Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki. Ujawniono miejsce Polaka
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Media: Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki. Ujawniono miejsce Polaka

EN 01404911 1411
FRANCK FIFE/AFP/East News

Robert Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia w tym roku Złotej Piłki. Hiszpański dziennikarz Sergio Gonzalez przekonuje jednak, że to nie Polak zostanie nagrodzony. Triumfować ma Lionel Messi, o czym został już poinformowany przez “France Football”.

Robert Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki w 2021 roku. Taką informację podaje dziennikarz Sergio Gonzalez. Hiszpan uważa, że nagroda trafi w ręce Lionela Messiego.

Robert Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki?

Robert Lewandowski stawiany jest w gronie głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Polak w ostatnich miesiącach ponownie imponował niesamowitą strzelecką skutecznością. “Lewy” zdobył w 2021 roku już 63 bramki we wszystkich rozgrywkach.

Najpoważniejszymi rywalami Lewandowskiego w wyścigu po prestiżową nagrodę są Lionel Messi, który sięgnął z reprezentacją Argentyny po Copa America, a także Jorginho, członek drużyny Włoch, która wygrała mistrzostwa Europy. Wielu ekspertów i kibiców uważa, że to Polak zasłużył na nagrodę.

Lewandowski był murowanym faworytem do zwycięstwa w plebiscycie “France Football” już przed rokiem. Wówczas jednak zdecydowano się odwołać głosowanie z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Z medialnych przecieków, które pojawiają się od kilkunastu dni, wynika, że także tym razem Złota Piłka nie trafi w ręce naszego rodaka. 

Hiszpański dziennikarz Sergio Gonzalez potwierdził właśnie wcześniejsze doniesienia mediów m.in. z Portugalii, które donosiły, że nagrodę otrzyma Lionel Messi. Gonzalez w programie "Mas Que Pelotas" powiedział, że Argentyńczyk wie już o swoim zwycięstwie. Przy okazji zdradził też, które miejsce przypadnie Robertowi Lewandowskiemu.

Media: Messi przed Lewandowskim

- Messi został już poinformowany, że jest zwycięzcą kolejnego plebiscytu Złotej Piłki. Robert Lewandowski będzie drugi - powiedział Gonzalez. 

Jeśli rewelacje hiszpańskiego dziennikarza się potwierdzą, będzie to już siódma Złota Piłka dla Lionela Messiego. Wcześniej były gwiazdor FC Barcelony otrzymywał cenną statuetkę w latach 2009-2012, a także 2015 i 2019. 

Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się już 29 listopada podczas uroczystej gali w paryskim Theatre du Chatelet. Robert Lewandowski, jak i jego najpoważniejsi konkurenci mają być obecni podczas ceremonii. 

Źródło: meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane