Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Złota Piłka dla Leo Messiego. Robert Lewandowski drugi
Łukasz Kowalski 14.06.2022 02:02

Złota Piłka dla Leo Messiego. Robert Lewandowski drugi

Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi
FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka po raz siódmy trafiła w ręce Leo Messiego. Argentyńczyk wyprzedził w głosowaniu dziennikarzy Roberta Lewandowskiego, który zajął najlepsze w karierze drugie miejsce, a także trzeciego Jorginho.

Złota Piłka za 2021 rok przyznana. Po raz siódmy najlepszym piłkarzem na świecie zdaniem dziennikarzy głosujących w plebiscycie został Leo Messi. Argentyńczyk wyprzedził tym samym Roberta Lewandowskiego, który zajął drugie miejsce.

Złota Piłka dla Leo Messiego

Argentyńczyk w trwającym roku zdobył Puchar Króla w barwach FC Barcelony, ale co ważniejsze poprowadził reprezentację swojego kraju do zwycięstwa w Copa America. To właśnie prawdopodobnie ten triumf przechylił szalę zwycięstwa na jego korzyść.

Jego największy rywal do zdobycia statuetki - Lewandowski w obecnym roku zdecydowanie wyprzedził go pod względem strzelonych goli, ale do swojej gabloty dołożył jedynie medal za zdobycie tytułu mistrza Niemiec. Napastnik Bayernu Monachium odpadł już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a na Euro 2020 z reprezentacją Polski nie wyszedł nawet z grupy.

Choć Lewandowski nie wygrał to i tak zaliczył najlepszy wynik w karierze. Do tej pory 33-letni napastnik najwyżej był sklasyfikowany w 2015 roku, kiedy zajął czwarte miejsce. To także najlepszy wynik spośród Biało-Czerwonych.

Do tej pory tylko dwóch polskich piłkarzy cieszyło się z miejsca na podium prestiżowego plebiscytu. W 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a osiem lat później ten wyczyn powtórzył Zbigniew Boniek.

Podium tegorocznego plebiscytu uzupełnił pomocnik Chelsea Londyn i reprezentacji Włoch Jorginho. 29-letni zawodnik w tym roku cieszył się ze zdobycia mistrzostwa Europy, a także triumfował w Lidze Mistrzów.