Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Messi odda Złotą Piłkę. Wiadomo, gdzie trafi statuetka
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 12.06.2022 02:02

Media: Messi odda Złotą Piłkę. Wiadomo, gdzie trafi statuetka

Złota Piłka Leo Messi FC Barcelona Robert Lewandowski
Henri Szwarc/Xinhua News/East News

Złota Piłka dla najlepszego piłkarza 2021 roku trafiła w ręce Leo Messiego. To już siódma taka statuetka dla argentyńskiego piłkarza. Choć obecnie zawodnik reprezentuje barwy PSG, to wciąż jest mocno związany z FC Barceloną. Media informują, że Messi oddał swoją siódmą Złotą Piłkę do muzeum na Camp Nou.

Złota Piłka po roku przerwy znowu została wręczona. W tym roku w głosowaniu dziennikarzy z całego świata wygrał Leo Messi, dla którego to już siódme takie wyróżnienie w karierze. Do tego obronił statuetkę, którą zdobył dwa lata temu. W 2020 roku plebiscyt został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa.

Złota Piłka: Leo Messi odda statuetkę do muzeum

Tym samym Argentyńczyk został pierwszym piłkarzem PSG w historii, który sięgnął po Złotą Piłkę. Do tego jest pierwszym od trzydziestu lat zawodnikiem francuskiego klubu, który zdobył nagrodę. Ostatnim był Jean-Pierre Papin, który wygrał w 1991 roku, reprezentując barwy Olympique'u Marsylii.

Choć w koszulce PSG Messi jeszcze nie pokazał pełni swoich możliwości. Od sierpnia rozegrał 11 spotkań w koszulce wicemistrzów Francji, w których strzelił 4 gole i zaliczył 3 asysty. Zdecydowanie lepszą miał pierwszą połowę roku jeszcze jako zawodnik FC Barcelony. W jej barwach Argentyńczyk zaliczył 29 występów i strzelił 28 bramek i zanotował 9 asyst.

Jednak problemy finansowe "Dumy Katalonii" spowodowały, że latem 34-latek musiał zamienić Barcelonę na Paryż. Jednak jego związki z byłym klubem są nadal bardzo silne, co potwierdziły hiszpańskie media zaraz po poniedziałkowej gali Złotej Piłki.

Messi wciąż ma silne związki z FC Barceloną

Radio Cadena SER przekazało, że Messi zdecydował się oddać swoją siódmą Złotą Piłkę do muzeum FC Barcelony na Cam Nou. Tym samym dołączy ona do pozostałych sześciu, które właśnie tam są wystawione dla zwiedzających.

"Blaugrana" z poniedziałkowej gali i tak nie wyszła z pustymi rękoma. Złotą Piłkę, ale wśród kobiet zdobyła zawodniczka FC Barcelony Alexia Putellas, która w tym roku poprowadziła swój zespół do wygrania Ligi Mistrzyń.

Messi w głosowaniu dziennikarzy o zaledwie 33 punkty wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu tym samym został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w historii plebiscytu. W 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku ten wyczyn powtórzył Zbigniew Boniek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane