Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Złota Piłka. Robert Lewandowski z historyczną nagrodą
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 15.06.2022 02:02

Złota Piłka. Robert Lewandowski z historyczną nagrodą

Złota Piłka Robert Lewandowski
FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka już lada moment zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi świata 2021 roku. Tuż przed tym rozdano inne nagrody. Najlepszym strzelcem 2021 roku bez żadnego zaskoczenia nie został Robert Lewandowski. Polak jest pierwszym historycznym zdobywcą statuetki.

Złota Piłka już w poniedziałkowy wieczór zostanie wręczona najlepszemu piłkarzowi na świecie w 2021 roku. Od godziny 20:30 trwa ceremonia wręczenia nagrody, jednak zanim poznamy triumfatora głównej statuetki, poznaliśmy triumfatorów w pozostałych kategoriach.

Złota Piłka: Robert Lewandowski z nagrodą

Tuż przed rozpoczęciem gali organizator plebiscytu, redakcja "France Football" poinformował, że w tym roku zostaną wręczone dwie nowe nagrody. Wyróżniona została najlepsza drużyna roku, a także najlepszy strzelec roku.

Pierwszym historycznym triumfatorem tej drugiej został Robert Lewandowski. Polak w tym roku kalendarzowym nie miał sobie równych pod względem liczby strzelonych goli.

Kapitan reprezentacji Polski od stycznia strzelił już 64 goli, co jest jego osobistym rekordem. Do tego jest trzecim zawodnikiem w XXI wieku, po Leo Messim i Cristiano Ronaldo, który przełamał barierę 60 trafień w roku. Lewandowski do zebrania tego dorobku potrzebował 54 spotkań.

W maju tego roku Lewandowski zdobył kolejną koronę króla strzelców Bundesligi, a przy okazji z dorobkiem 41-trafień, o jedno, pobił blisko 50-letni rekord strzelecki Gerda Müllera. W trwających rozgrywkach po 13. kolejkach ma na koncie już 14 goli i pewnie zmierza po kolejną armatę dla najlepszego strzelca ligi niemieckiej.

Lewandowski jest także jednym z głównych faworytów do zdobycia głównej nagrody. Zdaniem mediów Polak o zwycięstwo w plebiscycie rywalizuje z Leo Messim, który ma zdobyć już siódmą w karierze statuetkę dla najlepszego piłkarza na świecie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane