Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski

Łączy nas piłka/YouTube-screen

Robert Lewandowski stara się nie myśleć o Złotej Piłce. Skomentował także szkolenie w Polsce

9 Listopada 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego. W jej trakcie reprezentant Polski został zapytany o Złotą Piłkę oraz krajowe szkolenie. Napastnik podkreślił, że na razie stara się nie myśleć o plebiscycie, natomiast w ocenie piłkarskiego wychowywania młodych polskich piłkarzy "Lewy" był już bezwzględny.

  • Robert Lewandowski wziął dziś udział w konferencji prasowej przy okazji zgrupowania kadry

  • Biało-Czerwoni w najbliższych dniach zmierzą się na wyjeździe z Andorą i na PGE Narodowym z Węgrami

  • Naszego kapitana zapytano m.in. o Matty'ego Casha, Złotą Piłkę i polskie szkolenie

Reprezentacja Polski już w piątek 12 listopada zagra na wyjeździe z Andorą w ramach eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Z tego powodu zgrupowanie odbywa się wyjątkowo nie w Polsce, a w Hiszpanii, co było pomysłem Paulo Sousy. W poniedziałek 15 listopada Biało-Czerwoni podejmą już na PGE Narodowym reprezentację Węgier.

Dziś z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego, który został zapytany o kilka ważnych kwestii. Nasz kapitan opowiedział o swoich pierwszych pozytywnych wrażeniach na temat Matty'ego Casha, a także udzielił wymownych odpowiedzi na pytania o Złota Piłkę i polskie szkolenie.

Stadion Sandecji Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz będzie miała nowy stadion. Pokazano imponujący projekt (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski pozytywnie o Mattym Cashu. O Złotej Piłce stara się nie myśleć

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego zgrupowania jest obecność Matty'ego Casha, który niedawno otrzymał polskie obywatelstwo, umożliwiające mu grę w reprezentacji swoich przodków (więcej tutaj). Robert Lewandowski w samych superlatywach mówił o swojej pierwszej styczności z graczem Aston Villi.

- Po jednym dniu można powiedzieć, że jest to otwarty uśmiechnięty chłopak. Kontaktowy. Jeśli chodzi o boisko, to tutaj nie ma za dużo co mówić. Zawodnik grający w Premier League zawsze musi pokazywać wysoką jakość i o to jestem spokojny. Widać, że on chce się z nami kontaktować i to jest najważniejsze - mówił "Lewy".

W ostatnich tygodniach jedną z palących kwestii w przypadku kapitana naszej kadry jest plebiscyt Złotej Piłki. Lewandowski został o to zapytany podczas konferencji, a jego odpowiedź jasno wskazuje, że stara się on skupiać na tym, co jest tu i teraz.

- Ja przestałem o tym zbytnio myśleć. Na pewno to by mi nie pomagało, jeśli bym myślał, jakie mam szanse, jakie pojawiają się spekulacje. Wolę się skupić na tych rzeczach, które są w tym momencie ważniejsze. Ewentualnie jak będzie bliżej moment gali, lub jej dzień, to pewnie nadejdzie ten czas na to, aby się głowić w tym temacie. Nie ma sensu o tym zbyt dużo myśleć i pozostało jeszcze kilka tygodni do gali - przyznał Polak.

Ważne słowa "Lewego" o systemie szkolenia w Polsce

Dziennikarze zapytali także Roberta Lewandowskiego reformę polskiego futbolu, o której konieczności na wczorajszej konferencji prasowej mówił Paulo Sousa (więcej tutaj). Nasz kapitan również nie ma dobrej opinii na temat systemu szkolenia obowiązującego w Polsce.

- Niestety, mamy 40-milionowy kraj, a nie mamy po kilku zawodników na jedną pozycję. Jakby szkolenie działało w Polsce, to bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Nie widać tej jakości. Nie widać takiej poprawy, żebym mógł powiedzieć - o!, coś się zmieniło. Dlatego pod tym względem w ostatnich latach w moich oczach niewiele uległo poprawie - skwitował tę kwestię "Lewy".

Zwycięstwo Polaków piątkowym spotkaniu z Andorą i co najwyżej remis Albańczyków z Anglikami zapewni już Biało-Czerwonym grę w barażach, nawet w przypadku porażki w ostatnim meczu z Węgrami.

Kilka prostych pytań ze sportu, na które powinieneś znać odpowiedź. Sprawdź, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 10

Co ile lat odbywają się siatkarskie mistrzostwa świata?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski Złota Piłka France Football

Piłka nożna

Nagły zwrot akcji. Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? "France Football" zabrał głos

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski baraże eliminacji mistrzostw świata Gdańsk

Piłka nożna

Media: Gdańsk areną finału baraży? Decyzja na początku grudnia

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski PZPS trener

Piłka nożna

Media: PZPS podjął decyzję w sprawie trenera kadry kobiet. Znamy głównych kandydatów

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski media

Piłka nożna

Złota Piłka. Argentyńczycy szczerze do Lewandowskiego, Niemcy piszą o skandalu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Lionel Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi minimalnie wygrał z Lewandowskim. Poznaliśmy punktację plebiscytu

Czytaj więcej >
Złota Piłka Robert Lewandowski Leo Messi

Piłka nożna

Złota Piłka. Messi ze sceny zwrócił się do Lewandowskiego, "zasłużyłeś na zwycięstwo"

Czytaj więcej >