Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Złota Piłka: Gdzie oglądać galę? Transmisja TV, stream online
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Złota Piłka: Gdzie oglądać galę? Transmisja TV, stream online

Złota Piłka gdzie oglądać? Transmisja TV na żywo, stream online
FRANCK FIFE/AFP/East News

Złota Piłka zostanie wręczona już w poniedziałek. Największymi faworytami do zdobycia trofeum są Robert Lewandowski i Lionel Messi. Tradycyjnie już finałowa gala odbędzie się w paryskim Theatre du Chatelet. Gala rozpocznie się o 20:30. Sprawdź gdzie obejrzeć ceremonię wręczenia. Transmisja na żywo, stream online.

Złota Piłka w poniedziałek po rocznej przerwie pozna swojego nowego laureata. Tradycyjnie już ceremonia wręczenie odbędzie się w Paryżu w legendarnym Theatre du Chatelet. Jednym z bohaterów gali będzie Robert Lewandowski.

Złota Piłka: Gdzie oglądać? Transmisja TV na żywo

Polski napastnik w tym roku jest jednym z faworytów do zdobycia statuetki. Zdaniem części ekspertów Lewandowski powinien otrzymać nagrodę już w ubiegłym roku. W sezonie 2019/2020 Polak z Bayernem Monachium zdobył potrójną koronę, a do tego był najlepszym strzelcem w każdych rozgrywkach.

Na tym Lewandowski nie poprzestał. Polak nie zwalniał tempa i choć nie udało się obronić Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec, to bił kolejne rekordy strzeleckie. Poprzedni sezon zakończył z dorobkiem 41. trafień w Bundeslidze i tym samym pobił blisko 50-letni rekord zmarłego w tym roku Gerda Müllera i jako pierwszy Polak w historii, który zdobył Złotego Buta.

Do tego Lewandowski w 2021 roku jest najskuteczniejszym piłkarzem na świecie. Polak ma na koncie już 64 gole strzelone w tym roku kalendarzowym, a do uzbierania takiego dorobku potrzebował zaledwie 54. występów. A na tym jeszcze nie koniec. Polak ma do rozegrania w tym roku jeszcze cztery spotkania.

To powoduje, że Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Do tej pory najlepszym wynikiem 33-latka w plebiscycie jest czwarte miejsce, jakie zdobył w 2015 roku. W historii plebiscytu na podium stało dwóch Biało-Czerwonych. W 1974 roku trzeci by Kazimierz Deyna, a osiem lat później jego wynik powtórzył Zbigniew Boniek.

Złota Piłka: Gdzie oglądać? Stream online

Największym konkurentem Lewandowskiego do zdobycia Złotej Piłki wydaje się Leo Messi. Argentyńczyk w obecnym roku zdobył z FC Barceloną Puchar Króla, a latem poprowadził reprezentację Argentyny do triumfu w Copa America.

34-latek jest też ostatnim triumfatorem plebiscytu. W 2019 roku zdobył swoją szóstą w karierze statuetkę. Wtedy podium uzupełnili Virgil van Dijk i Cristiano Ronaldo. Lewandowski zajął wtedy dopiero ósme miejsce.

Uroczysta gala, podczas której poznamy wynik głosowania 185 dziennikarzy z całego świata, rozpocznie się o godzinie 20:30. Transmisje od godziny 19 będzie prowadziło TVP Sport, a od 20:30 gala będzie transmitowana na antenie TVP 1. Do tego galę będzie można oglądać na stronie internetowej sport.tvp.pl, a także w aplikacji mobilnej TVP Sport. Do tego gala będzie dostępna za pomocą strony WP Pilot i aplikacji mobilnej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane