Legia Warszawa Żródło: facebook.com/Legia Warszawa

Legia Warszawa poluje na wielki talent polskiej piłki

16 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Legia Warszawa pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrza Polski. W klubie ze stolicy już myślą o letnim oknie transferowym i wzmocnieniu zespołu. Portal meczyki.pl podał informację, z której wynika, że “Wojskowi” mogą przeprowadzić prawdziwy hit transferowy. Do klubu miałby dołączyć utalentowany zawodnik Leeds United Mateusz Bogusz.

Legia Warszawa zamierza latem wzmocnić swoją kadrę. Zdaniem portalu meczyki.pl klub ze stolicy chce przeprowadzić transfer utalentowanego reprezentanta Polski do lat 21. Chodzi o Mateusza Bogusza, zawodnika Leeds United, który aktualnie wypożyczony jest do hiszpańskiego UD Logrones.

Legia Warszawa szykuje transferowy hit

Wszystko wskazuje na to, że Legia Warszawa już za kilka tygodni będzie mogła cieszyć się ze zdobycia kolejnego mistrzostwa Polski. “Wojskowi” prowadzą w tabeli Ekstraklasy z przewagą pięciu punktów nad drugą Pogonią Szczecin. “Portowcy” rozegrali jednak jeden mecz więcej.

Legioniści już w niedzielę zagrają na własnym terenie z Cracovią, jedną z najsłabszych drużyn obecnego sezonu. Jeśli zwyciężą, ich przewaga nad ligowymi rywalami ponownie sięgnie ośmiu punktów. W klubie już myślą o przyszłości i letnich wzmocnieniach.

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu?Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu?Czytaj dalej

Jak podaje portal meczyki.pl, Legia Warszawa chce w letnim oknie transferowym przeprowadzić hitowy jak na skalę polskiej ligi transfer. Zdaniem Tomasza Włodarczyka, do Legii miałby trafić Mateusz Bogusz, utalentowany pomocnik Leeds United.

Młodzieżowy reprezentant Polski to wychowanek Ruchu Chorzów. Z ekipy “Niebieskich” został wykupiony właśnie przez klub Mateusza Klicha. W tym sezonie 20-letni pomocnik jest wypożyczony do hiszpańskiego UD Logrones, gdzie zbiera niezbędne doświadczenie.

Bogusz radzi sobie bardzo dobrze. W aktualnych rozgrywkach pojawiał się na boisku 18 razy. Zdołał raz wpisać się na listę strzelców i zaliczyć jedną asystę przy bramce kolegi. Bogusz uważany jest za wielki talent, a wielkim zwolennikiem jego transferu jest podobno Czesław Michniewicz.

“Wojskowi” chcą pozyskać Mateusza Bogusza z Leeds United

Trener Legii zna doskonale młodego piłkarza ze wspólnej pracy w reprezentacji Polski U-21. Portal meczyki.pl ujawnia, że rozmowy w sprawie zakontraktowania piłkarza są już na zaawansowanym etapie.

Mateusz Bogusz przed wyjazdem do Leeds United nie zdążył zadebiutować w Ekstraklasie. Jeśli faktycznie przejdzie do Legii Warszawa, może stać się istotnym wzmocnieniem środkowej linii. Co ciekawe, to nie pierwsze podejście stołecznego klubu, do zakontraktowania 20-latka.

Warszawianie już ubiegłego lata chcieli pozyskać pomocnika. Wówczas jednak nic z tego nie wyszło. Piłkarz zdecydował, że lepszym ruchem niż powrót do Polski, będzie wyjazd do Hiszpanii i gra na zapleczu La Liga.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł