Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa przegrała z Piastem aż 1:4. To już koniec Czesława Michniewicza?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Legia Warszawa przegrała z Piastem aż 1:4. To już koniec Czesława Michniewicza?

EN 01498382 1902
TIZIANA FABI/AFP/East News

Legia Warszawa doznała kolejnej już druzgocącej porażki w tym sezonie Ekstraklasy. Wciąż aktualni mistrzowie Polski przegrali w niedzielę na wyjeździe z Piastem Gliwice aż 1:4. Katem drużyny Czesława Michniewicza okazał się Alberto Toril, który skompletował hat-tricka.

• Legia Warszawa przegrała w niedzielę z Piastem Gliwice aż 1:4

• Bohaterem spotkania został Alberto Toril, autor trzech goli dla drużyny Waldemara Fornalika

• Legia doznała już siódmej porażki w tym sezonie i znajduje się tuż nad strefą spadkową. Może to oznaczać koniec pracy trenera Czesława Michniewicza

Legia Warszawa zanotowała już siódmą porażkę w 10 spotkaniu tego sezonu Ekstraklasy! Podopieczni Czesława Michniewicza tym razem okazali się gorsi od Piasta Gliwice. Przegrali na terenie rywali aż 1:4.

Legia Warszawa doznała kolejnej porażki w Ekstraklasie

Legia Warszawa kontynuuje fatalną serię w Ekstraklasie. Mistrzowie Polski przegrali w niedzielę już czwarty mecz z rzędu. Po porażkach z Rakowem, Lechią i Lechem, przyszła przegrana także w wyjazdowym starciu z Piastem Gliwice. "Wojskowi" polegli aż 4:1.

Wynik spotkania już w 10. minucie otworzył Alberto Toril. Hiszpan wykorzystał błąd obrony Legii. W sytuacji sam na sam z Kacprem Tobieaszem nie dał młodemu bramkarzowi szans.

Minęły tylko cztery minuty i było już 2:0 dla Piasta Gliwice. Ponownie do siatki trafił Toril. Hiszpan kapitalnie wykorzystał podanie Damiana Kądziora i efektownym uderzeniem z powietrza podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Legii Warszawa udało się zdobyć szybko bramkę kontaktową. W 21. minucie gola dla gości zdobył Ernest Muci. Do przerwy kolejnych bramek już nie oglądaliśmy.

Koncert Piasta i kompromitacja Legii

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia drużyny Piasta. W 59. minucie hat-tricka skompletował Toril. Tym razem Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Chrapka i kapitalnym uderzeniem głową podwyższył na 3:1.

Legia miała swoje szanse do zmniejszenia dystansu, jednak jej zawodnikom brakowało skuteczności. Świetne okazje na potęgę marnował Mahir Emreli, który aż trzy razy w tym spotkaniu trafiał w słupek!

Piast Gliwice nie miał takich problemów i w końcówce spotkania dobił rywali. Wynik na 4:1 ustalił Nikola Stojiljković. Piast wygrał i wskoczył na szóste miejsce w tabeli. Legia nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową, z dorobkiem jedynie o trzy punkty lepszym od ostatniego w tabeli Górnika Łęczna.

Już od kilku tygodni wokół Czesława Michniewicza robiło się gorąco. Dobre wyniki w Lidze Europy jednak maskowały niepowodzenia w Ekstraklasie. Wygląda jednak na to, że nie ma już ucieczki dla doświadczonego szkoleniowca. Jego godziny w Legii są najprawdopodobniej już bardzo dokładnie policzone.