Swiatsportu.pl
Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski ujawnił kulisy z wczorajszej walki. „On nie wiedział, co się dzieje”

24 Października 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mariusz Pudzianowski znokautował wczoraj "Bombardiera" w zaledwie 16 sekund! Polak zaprezentował spektakularny pokaz siły w trakcie gali KSW 64 przeciwko potężnemu przeciwnikowi. "Pudzian" zdradził kulisy swojego pojedynku. Jak się okazuje, Senegalczyk był w szoku o zakończeniu starcia i pytał "to już koniec?".

  • Mariusz Pudzianowski w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o tym, co się działo po zakończeniu walki z "Bombardierem"

  • Jak się okazuje, Senegalczyk był tak zamroczony, że nie zdawał sobie sprawy, iż pojedynek dobiegł końca

  • - Uderzyłem ile fabryka dała - skomentował swój nokautujący cios "Pudzian"

Wczorajsza gala KSW 64 przyniosła kolejne zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego (więcej tutaj). Polak w zaledwie 16 sekund uporał się z Serignem Ousmanem Dią, którego nasz zawodnik powalił potężnie wyprowadzonym ciosem z prawej ręki. "Bombardier" padł na matę totalnie zamroczony i jak się okazało, po zakończeniu pojedynku przez pewien czas nie mógł dojść do siebie.

Projekt bez tytułu (54)

Dramatyczny koniec gali Punchdown 5. "Waluś" walczy o życie

CZYTAJ DALEJ

KSW 64: Mariusz Pudzianowski skomentował zwycięstwo z "Bombardierem"

Mariusz Pudzianowski świetnie odczytał zamiary swojego przeciwnika i zachował chłodną głowę. Polak wiedział, jakie słabości ma "Bombardier", które doskonale wykorzystał.

- Senegalskie zapasy sprawiły, że on zostawia ciężar na lewej nodze, z przodu i nie potrafi tego się oduczyć. Aż się prosiło, żeby „sprzedać” mu lowkicka (niskie kopnięcie na nogę wykroczną – przyp. red.), pierwszy o mało go nie wywrócił, po drugim poszedł we mnie – powiedział "Pudzian" na łamach Sport.pl.

Po tych kopnięciach Senegalczyk próbował skrócić dystans i to okazało się jego "autostradą" do końca. Pudzianowski wiedział, jak obrócić tę sytuację na swoją korzyść i zadał przeciwnikowi dwa potężne ciosy, które powaliły "Bombardiera".

- Lewy jeden poszedł i potem poszło już ile fabryka dała. Światło centralnie mu zgasło, nie wiedział co się stało - dodał Polak.

"Mówił - to już jest koniec? Jak to się walka już skończyła?"

"Bomardier" padł na matę i na chwilę stracił przytomność. Mariusz Pudzianowski zatem nie mówił kurtuazyjnie, że uderzał "ile fabryka dała", bo skutki tych ciosów Senegalczyk odczuł ma tyle mocno, iż nie wiedział co się dzieje.

- Miał pretensje. Mówił - to już jest koniec? Jak to walka się już skończyła? On był jeszcze troszeczkę zamroczony. Niby stał oparty o siatkę, ale nie wiedział, co się stało. Ja mu się nie dziwię. Ja naprawdę "pociągnąłem naprawdę mono". To było pociągnięte z barku i w punkt, że po takim ciosie naprawę odcina i nie wiesz, co się z tobą dzieje - opisywał "Pudzian" w rozmowie z MMA Rocks.

To było już 16. zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego w formule MMA i czwarte z rzędu. Polak w mix-zonie przyznał, że jeszcze nie ma planów na przyszłość i nie wie, kiedy stoczy kolejną walkę. Jak sam przyznał, teraz już tylko "bawi i cieszy się sportem", dlatego nie jest w stanie powiedzieć, czy pojawi się w klatce jeszcze tylko raz, czy cztery. Patrząc na dyspozycję i zdrowie, możemy być spokojni, że zobaczymy "Pudziana" w akcji przynajmniej kilkukrotnie.

Po raz pierwszy od 16 lat w El Clasico nie zagra ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi. Sprawdźmy jak świat wyglądał przed ich erą

Slajd 1 z 6

Przed nami pierwsze El Clasico od 16 lat bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk swój pierwszy mecz przeciwko Realowi Madryt rozegrał w listopadzie 2005 roku. Sprawdziliśmy jak wtedy wyglądał świat.

Przed nami pierwsze El Clasico bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo od 2005 roku

Przed nami pierwsze El Clasico od 16 lat bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk swój pierwszy mecz przeciwko Realowi Madryt rozegrał w listopadzie 2005 roku. Sprawdziliśmy jak wtedy wyglądał świat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 12 Piotr "Bestia" Piechowiak Krzysztof Radzikowski

Sporty walki

FAME MMA 12: "Bestia" zmiażdżył Radzikowskiego

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Krystian “Krycha” Wilczak  Maciej “Szewcu” Szewczy

Sporty walki

FAME MMA 12: Niesamowita walka "Krychy" i "Szewcu". Musieli decydować sędziowie

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kamila Wybrańczyk Anna Andrzejewska

Sporty walki

FAME MMA 12: Wielkie kontrowersje w starciu pań. Wybrańczyk przegrała z Andrzejewską

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

Sporty walki

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kaczmarski Wieliczko

Sporty walki

FAME MMA 12. Wieliczko rozprawił się z Kaczmarskim. "Dragon" tłem dla "Pitbulla"

Czytaj więcej >
Polsat KSW Viaplay

Sporty walki

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Czytaj więcej >