Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Manchester United zmiażdżony w starciu z Liverpoolem. Przegrali 0:5
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:54

Manchester United zmiażdżony w starciu z Liverpoolem. Przegrali 0:5

EN 01498689 3453
OLI SCARFF/AFP/East News

Manchester United zmierzył się dzisiaj z FC Liverpool w absolutnym klasyku angielskiej Premier League. Nikt nie mógł się spodziewać, że starcie gigantów będzie tak jednostronne. “The Reds” wygrali aż 5:0, a “Czerwone Diabły” swoją postawą zupełnie się skompromitowały.

• Manchester United przegrał z FC Liverpool na własnym stadionie aż 0:5

• Bohaterem spotkania został Mohamed Salah, który skompletował hat-tricka

• "Czerwone Diabły" kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Paula Pogby. Z boiska wcześniej mógł wylecieć też Cristiano Ronaldo

Manchester United przegrał w hicie Premier League z FC Liverpool aż 0:5. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Paula Pogby. Z boiska wylecieć mógł także Cristiano Ronaldo, który swoją frustrację wyładował na jednym z rywali.

Manchester United skompromitował się w meczu z Liverpoolem

Manchester United i FC Liverpool zmierzyły się dzisiaj w klasyku Premier League. Starcie odwiecznych rywali zapowiadało się tym razem wyjątkowo interesująco. Do klubu po 12 latach wrócił latem przecież Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk jednak pierwszego starcia z “The Reds” po powrocie na Old Trafford zdecydowanie nie będzie dobrze wspominał. Manchester United został dosłownie zmiażdżony na własnym stadionie i przegrał aż 0:5 w fatalnym stylu.

Już w piątej minucie gry Liverpool wyszedł na prowadzenie po bramce Naby’ego Keity. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mohamed Salah, który został bohaterem meczu. Egipcjanin jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki. Jedno trafienie dołożył Diogo Jota i podopieczni Juergena Kloppa prowadzili aż 4:0!

Jeszcze w pierwszej połowie gry boisko powinien opuścić Cristiano Ronaldo. Gwiazdor wyraźnie sfrustrowany poczynaniami swojego zespołu, brutalnie zaatakował Curtisa Jonesa. Najpierw sfaulował rywala, a gdy ten leżał już na boisku, Ronaldo z wielką siłą kopnął piłkę, która znajdowała się przy brzuchu zawodnika Liverpoolu! Za swoje zachowanie 36-latek zobaczył jednak tylko żółtą kartkę.

Koniec Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford?

Manchester United jednak ostatecznie kończył spotkanie z Liverpoolem w dziesiątkę. Po zmianie stron na boisku pojawił się Paul Pogba. Francuski pomocnik pograł jednak tylko przez kwadrans, a następnie zobaczył czerwoną kartkę za brutalny atak na staw skokowy Naby’ego Keity.

W tym momencie było już 5:0 dla Liverpoolu. Hat-tricka skompletował Mohamed Salah. United zdobyli jedną bramkę, jednak nie została ona uznana, gdyż Cristiano Ronaldo był na pozycji spalonej.

Manchester United zanotował tym samym już trzecią porażkę w czterech ostatnich meczach ligowych. Wydaje się, że kompromitacja w starciu z Liverpoolem to gwóźdź do trumny Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford. Norweg prawdopodobnie lada moment straci pracę, a zastąpić go może sam Zinedine Zidane, o czym więcej piszemy TUTAJ.