Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Leonardo Bonucci odgryzł się angielskim kibicom po finale Euro
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Leonardo Bonucci odgryzł się angielskim kibicom po finale Euro

PAUL ELLISAFPEast News (2)
PAUL ELLIS/AFP/East News

Leonardo Bonucci był jednym z bohaterów finałowego meczu Euro 2020 pomiędzy Anglią i Włochami. Doświadczony obrońca strzelił bramkę, która doprowadziła do dogrywki. W niej oraz rzutach karnych lepsi okazali się właśnie Włosi. Po spotkaniu Bonucci wbił szpilkę Anglikom, którzy byli przekonani, że to ich drużyna zostanie nowym Mistrzem Europy.

  • Włosi pokonali Anglików w finale Euro 2020 i zostali Mistrzami Europy

  • Po końcowym gwizdku jeden z bohaterów meczu, Leonardo Bonucci, postanowił nieco ogryźć się Anglikom

  • Włoch zadrwił z piosenki, która stała się hymnem angielskich kibiców. Dziennikarzom wyjaśnił dlaczego

Leonardo Bonucci po zakończeniu finału Euro 2020 nie posiadał się z radości. Obrońca nowych Mistrzów Europy postanowił zripostować Anglików, którzy byli pewni triumfu swojej drużyny. Włoch w oryginalny sposób wbił szpilę rywalom i ich kibicom.

Leonardo Bonucci wbił szpilkę Anglikom. Zadrwił z ich przyśpiewki

Włosi zostali nowymi Mistrzami Europy w piłce nożnej. Podopieczni Roberto Manciniego pokonali w finale na Wembley Anglików po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie padł remis 1:1 (więcej TUTAJ).

Włosi oszaleli z radości, gdy Gianluigi Donnarumma obronił rzut karny decydujący o wyniku. Jak zwykle w takich przypadkach celebracja zaczęła się już na boisku. Piłkarze “Squadra Azzurra” oraz wszyscy członkowie sztabu zawładnęli boiskiem.

W sieci hitem stało się nagranie z szatni Włochów. Widać na nim niesamowitą radość Daniele De Rossiego. Mistrz świata z 2006 roku, a obecnie asystent selekcjonera wykonał efektowną cieszynkę (więcej TUTAJ).

Jeszcze na murawie królem świętowania został natomiast Leonardo Bonucci. Obrońca postanowił nieco odgryźć się angielskim kibicom, którzy przez kilka ostatnich dni byli przekonani, że Włosi nie mają szans w starciu z ich reprezentacją. Piłkarz wbił wszystkim Anglikom mocną szpilkę.

Bonucci tłumaczy, czemu zadrwił z piosenki Anglików

Po triumfie Italii Bonucci chwycił jedną z kamer telewizyjnych i zaczął wykrzykiwać “It's coming to Rome! It's coming to Rome!”. To oczywiste nawiązanie do piosenki, która w trakcie Euro 2020 stała się hymnem angielskich kibiców. Jej tytuł to “Football Is Coming Home”. 

Bonucci podczas pomeczowej konferencji prasowej już na spokojnie odniósł się do sytuacji. Piłkarz  wyznał, że zachowanie kibiców z Anglii dodatkowo zmotywowało całą włoską drużynę do walki w finale.

- Słyszeliśmy to każdego dnia od meczu Anglii z Danią. Przykro mi, ale puchar pojedzie z nami we wspaniałą podróż do Rzymu. Włosi na całym świecie mogą świętować - skomentował krótko Bonucci w rozmowie z dziennikarzami. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane