Liga Europy Żródło: screen - twitter.com/Jorge Cuesta

Makabryczny faul w Lidze Europy. Bramkarz Slavii Praga padł po potężnym ciosie (WIDEO)

19 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Liga Europy w czwartkowy wieczór zakończyła zmagania w ⅛ finału. W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań zmierzyły się ze sobą drużyny Rangers FC i Slavii Praga. Lepsi okazali się piłkarze z Czech, jednak po meczu więcej mówi się o sytuacji z 65. minuty. Wówczas bramkarz Slavii musiał opuścić boisko po fatalnym w skutkach faulu Kemara Roofe’a. Zawodnik Rangers kopnął swojego rywala w głowę z wielką siłą. Potrzebna była natychmiastowa interwencja lekarzy.

• W czwartkowym meczu Ligi Europy pomiędzy Rangers FC a Slavią Praga doszło do drastycznych scen
  • W 65. minucie spotkania boisko musiał opuścić bramkarz Slavii Ondrej Kolar
  • Golkiper nabawił się fatalnego urazu po bezpardonowym wejściu Kemara Roofe’a
  • Anglik kopnął rywala w głowę z potężną siłą

Liga Europy na długo zapisze się w pamięci kibiców za sprawą czwartkowego spotkania pomiędzy Rangers FC a Slavią Praga. Niestety nie z uwagi na genialną grę obu drużyn, a brutalny faul zawodnika gospodarzy Kemara Roofe’a. Anglik kopnął w głowę bramkarza rywali Ondreja Kolara.

Liga Europy. Skandaliczny faul gwiazdora Rangers FC

W czwartkowy wieczór mecze rewanżowe ⅛ finału rozegrały drużyny rywalizujące w Lidze Europy. Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które zmierzą się ze sobą w ćwierćfinałach. Na boiskach jak zwykle nie brakowało emocji i niespodzianek, ale także niestety incydentów niemających nic wspólnego ze sportem.

Do drastycznych scen doszło w Glasgow, gdzie miejscowi Rangers podejmowali ekipę Slavii Praga. W pierwszym spotkaniu tych drużyn padł remis 1:1 i wydawało się, że Szkoci wykorzystają atut własnego boiska w rewanżu. Tak się jednak nie stało.

Ronaldinho nie może sobie poradzić ze śmiercią matki. Na jaw wyszła dramatyczna prawdaRonaldinho nie może sobie poradzić ze śmiercią matki. Na jaw wyszła dramatyczna prawdaCzytaj dalej

Slavia Praga wygrała 2:0, jednak po meczu zdecydowanie więcej mówi się o skandalicznym faulu Kemara Roofe. Anglik bezpardonowo zaatakował bramkarza rywali Ondreja Kolara wyprostowaną nogą uniesioną na wysokości jego głowy. Próbujący złapać w tej sytuacji piłkę golkiper otrzymał potężny cios w głowę i padł niczym rażony na murawę.

Arbiter spotkania nie miał najmniejszych wątpliwości i po chwili ukarał Roofe’a czerwoną kartką. Były napastnik Leeds United nie mógł uwierzyć w ten werdykt. Na murawie pojawili się lekarze, którzy musieli pomóc rannemu bramkarzowi Slavii.

Makabryczny faul na bramkarzu Slavii

Ondrej Kolar doznał bowiem sporego rozcięcia na czole i nie był w stanie kontynuować gry. W 65. minucie został zmieniony. Portal “Seznam Zpravy”podał później informację, że Kolar doznał wstrząsu mózgu, a na ranę medycy założyli 10 szwów.

Piłkarze Rangers FC kończyli mecz ze Slavią Praga w dziewiątkę. W 73. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę otrzymał Leon Balogun. Mecz zakończył sie wynikiem 2:0, a drugą bramkę dla czeskiej drużyny zdobył Nicolae Stanciu.

Slavia Praga swojego rywala w ćwierćfinale Ligi Europy pozna już w piątek. Wśród jej potencjalnych rywali są m.in. Arsenal, Manchester United i AS Roma, które w czwartek przypieczętowały awans.