Liga Mistrzów telewizja Żródło: AFP/EAST NEWS

Polsat będzie transmitował rozgrywki o Ligę Mistrzów przez następne 3 lata

4 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Liga Mistrzów nie zmieni swojego nadawcy w Polsce. Prawa do transmitowania najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie pozostają w rękach telewizji Polsat. Zmiany zajdą natomiast w przypadku Ligi Europy i nowego tworu UEFA - Ligi Konferencji Europy. Prawa do transmitowania tych rozgrywek nabyła szwedzka firma NENT.

  • Liga Mistrzów poznała swojego nadawcę w Polsce
  • Przez kolejne trzy lata mecze najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie będzie transmitowała telewizja Polsat
  • Natomiast Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy przejęła szwedzka firma NENT

Liga Mistrzów od lat jest jednym z najbardziej łakomych kąsków na rynku praw telewizyjnych. Od sezonu 2018/2019 w Polsce Champions League jest transmitowane przez telewizję Polsat.

Obecna umowa stacji obowiązywała do zakończania sezonu 2020/2021 i kibice zastanawiali się, czy może Liga Mistrzów po trzech latach przerwy nie wróci do Canal+. Portal Meczyki.pl podaje, że Polsat nabył prawa do transmitowania Ligi Mistrzów na następne trzy lata.

Liga Mistrzów na dłużej w Polsacie

Polsat od momentu przejęcia transmisji Ligi Mistrzów uruchomił sześć kanałów Polsat Sport Premium, na których pokazywane są wszystkie mecze w sezonie, od fazy grupowej, przez fazę pucharową, aż do finału.

Kibice na antenie kanałów Polsatu mogą oglądać spotkania komentowane przez m.in. Bożydara Iwanowa, Cezarego Kowalskiego, Marcina Feddka, Artura Wichniarka czy Tomasza Hajtę. Do tego w studiu często zasiada Roman Kołtoń, a także Janusz Panasewicz czy Paolo Cozza.

Zapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyZapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyCzytaj dalej

Prawa do transmitowania Ligi Mistrzów posiada także TVP, które pokazuje jedno spotkanie tygodniowo. Na razie nie wiadomo czy po nowym rozdaniu kibice wciąż będą mogli oglądać najważniejsze klubowe rozgrywki w Europie na antenach Telewizji Polskiej.

Polsat utrzymał Ligę Mistrzów, ale stracił Ligę Europy. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, tę przejęła szwedzka firma NENT, która wchodzi do Polski. Mecze będą transmitowane na platformie "Viaplay". Tam również będą pokazywane nowe rozgrywki UEFA - Liga Konferencji Europy, która wystartuje od sezonu 2021/2022.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy w serwisie "Viaplay"

Szwedzka firma, mimo że nawet nie zaczęła transmitować spotkań na terenie Polski, to coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na rynku. NENT wcześniej wykupiło prawa do transmisji Bundesligi na terenie naszego kraju.

Przez cztery najbliższe sezony liga niemiecka będzie w Polsce pokazywana jedynie na platformie "Viaplay". Serwis ma działać podobnie jak serwisy streamingowe typu Netflix czy HBO GO, a miesięczny dostęp ma kosztować ok. 34 złote.

Do końca obecnego sezonu mecze ligi niemieckiej pokazywała stacja Eleven Sport, która w 2017 roku odsprzedała sublicencję Canal+. Obie stacje zachowały prawa do transmitowania spotkań ligi hiszpańskiej.

Portal "Viaplay" ma rozpocząć działanie w Polsce w sierpniu tego roku. Władze firmy zapowiedziały, że widzowie będą mieli dostęp do treści z naszego kraju, a także ze Skandynawii i rozgrywki międzynarodowych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł