Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ligue 1 pomoże PSG w sprowadzeniu Messiego. Liga pozwoli na złamanie zasad
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Ligue 1 pomoże PSG w sprowadzeniu Messiego. Liga pozwoli na złamanie zasad

Projekt bez tytułu - 2021-08-09T172113.136
FRANCK FIFE/AFP/East News

Leo Messi już w najbliższych dniach ma zostać nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. Władze francuskiej ligi zrobią wszystko, aby paryski klub mógł zarejestrować Argentyńczyka. Hiszpańskie media informują, że Ligue 1 nie nałoży na PSG żadnych kar za załamanie finansowego fair play w przypadku pozyskania Messiego.

  • Leo Messi w najbliższych dniach ma zostać zaprezentowany jako nowy zawodnik Paris Saint-Germain

  • Hiszpańskie media informują, że władze Ligue 1 zrobią ukłon w stronę paryskiego klubu

  • Liga ma nie nakładać na PSG kar za złamanie finansowego fair play, aby klub mógł zarejestrować Argentyńczyka

Leo Messi nie będzie już dłużej piłkarzem FC Barcelony. Kontrakt Argentyńczyka z klubem wygasł wraz z końcem czerwca, a w czwartek 5 sierpnia klub poinformował, że ze względu na fatalną sytuację finansową oraz przepisy ligi nie będzie w stanie zarejestrować nowej umowy piłkarza.

W niedzielę zawodnik zorganizował konferencję prasową, podczas której oficjalnie pożegnał się z FC Barceloną. Jednocześnie wyjawił, że kilka klubów już kontaktowało się z nim w sprawie podpisania kontraktu.

Leo Messi coraz bliżej PSG

Media już od czwartku informują, że najbliżej pozyskania Messiego jest Paris Saint-Germain. Zawodnik w najbliższych dniach ma się stawić w stolicy Francji, aby przejść testy medyczne przed podpisaniem kontaktu.

Jeżeli dojdzie do tego transferu, PSG będzie można nazwać królem letniego transferowego. W ostatnich tygodniach do klubu dołączyli m.in. Sergio Ramos, Achraf Hakimi, Gianluigi Donnarumma, Georgino Wijnaldum czy Danilo Pereira.

Choć większość z nich trafiła do stolicy Francji na zasadzie wolnego transferu, to PSG musiało zapłacić niemałe premie za podpisanie kontraktu. Do tego każdy z nich zapewnił sobie spore zarobki w skali roku.

Ligue 1 pomoże PSG w sprowadzeniu Messiego

To powoduje, że paryżanie mogą mieć problem z zachowaniem finansowego fair play. To zasada, która wprowadzona przez UEFA już 11 lat temu i która ma zapobiegać nadmiernym wydatkom. Zgodnie z jej założeniem kluby powinny wydawać tyle, ile zarobią.

Kontrakty sprowadzonych zawodników już teraz mogą spowodować, że PSG może mieć problem z zachowaniem FFP. Jeżeli jeszcze do tego paryżanie zakontraktują Messiego, zachowanie balansu między zarobkami i wydatkami, może okazać się niewykonalne.

Dziennikarze hiszpańskiego radia Cadena Ser w programie "Que T'hi Jugues" poinformowali, że władze Ligue 1 pomogą klubowi w zarejestrowaniu Argentyńczyka. Zgodnie z ich doniesieniami komisja odpowiadająca za Finansowe Fair Play nie nałoży na PSG sankcji za przekroczenie wydatków aż do 2023 roku.

Dzięki takiemu ruchowi wicemistrzowie Francji nie będą musieli sprzedawać żadnej ze swoich gwiazd i zachowany zostanie trzon zespołu. Jeżeli Messi dołączy do drużyny, to stworzy trio w ataku z Neymarem i Kylianem Mbappe.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane