Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lionel Messi dogadał się z nowym klubem, leci na testy medyczne
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Lionel Messi dogadał się z nowym klubem, leci na testy medyczne

Leo Messi transfer
twitter.com/@FCBarcelona

Lionel Messi zostanie nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. Spekulacje, które pojawiały się od kilku dni, potwierdził uznany dziennikarz Fabrizio Romano. Argentyńczyk odrzucił ofertę Barcelony, która próbowała jeszcze zatrzymać go w stolicy Katalonii i zdecydował się na przenosiny do Francji. 34-latek lada moment ma zawitać do Paryża.

  • Lionel Messi nie skorzystał z ostatniej oferty FC Barcelony i zdecydował się ostatecznie zmienić klub

  • Znany dziennikarz Fabrizio Romano informuje, że gwiazdor już uzgodnił wszystkie warunki umowy z Paris Saint-Germain

  • Messi w stolicy Francji ma zarabiać nawet 35 milionów euro za sezon gry

Lionel Messi osiągnął pełne porozumienie z Paris Saint-Germain. Taką informację przekazał jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy sportowych Fabrizo Romano. Włoch ujawnił nowe szczegóły na temat transferu Argentyńczyka. 

Lionel Messi odrzucił rozpaczliwą ofertę Barcelony

W niedzielę świat obiegły zdjęcia zapłakanego Lionela Messiego, który podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej pożegnał się z FC Barceloną i jej kibicami (więcej TUTAJ). Argentyńczyk po ponad dwóch dekadach opuści ukochany klub ze statusem absolutnej legendy.

Od kilku dni pojawiają się informacje, że Messi zostanie nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. W nocy z poniedziałku na wtorek gruchnęła nagle jednak wiadomość, że FC Barcelona podjęła jeszcze jedną próbę zatrzymania swojego lidera. Katalończycy złożyli nową ofertę Messiemu.

Argentyński dziennik “Ole” ujawnił, że piłkarz odrzucił jednak propozycję “Barcy”. Uznał, że jest już za późno na zmianę decyzji. Miał też za złe działaczom, że w ogóle pozwolili mu odejść, choć chciał zostać w klubie na kolejne lata (więcej TUTAJ).

Nie minęło kilka godzin, a mamy kolejne pilne informacje na temat jednego z najlepszych piłkarzy ostatnich lat. Podał je jeden z najlepiej zorientowanych dziennikarzy sportowych świata Fabrizio Romano. Włoch ujawnił, że Messi już osiągnął pełne porozumienie z nowym klubem! Zgodnie ze spekulacjami, będzie to Paris Saint-Germain.

Messi osiągnął pełne porozumienie z Paris Saint-Germain

Romano napisał na Twitterze, że obie strony dogadały się w kwestii kontraktu indywidualnego. Lionel Messi ma podpisać z PSG dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. W stolicy Francji Argentyńczyk zarabiał będzie około 35 milionów euro rocznie. 

Z informacji Fabrizio Romano wynika, że Messi jeszcze dzisiaj zjawi się w Paryżu, by przejść testy medyczne. Następnie zostanie zaprezentowany jako nowy piłkarz Paris Saint-Germain. Prezentacja odbędzie się najprawdopodobniej w środę. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane