Swiatsportu.pl
Łukasz Fabiański

Rex Features/East News

Łukasz Fabiański opowiedział o zakończeniu kariery i swojej przyszłości

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Bramkarz reprezentacji Polski, Łukasz Fabiański, udzielił wywiadu brytyjskiej prasie, w którym mówił o zakończeniu kariery. Zawodnik West Hamu przyznał, iż ma nadzieję pograć jeszcze kilka sezonów na najwyższym poziomie. "Fabian" zdradził równ

  • Łukasz Fabiański udzielił wywiadu tabloidowi „Evening Standard”

  • Bramkarz West Hamu zdradził, kiedy może zakończyć karierę

  • Ponadto Polak przyznał, że nie chce wiązać swojej sportowej emerytury z piłką nożną i zamierza przede wszystkim poświęcić się rodzinie

Kiedyś mówiło się, że bramkarz może grać dłużej, niż zawodnik z pola. Teraz te granice zacierają się, ale głównie przez wzgląd na zdecydowanie lepsze prowadzenie się piłkarzy. Świadczą o tym m.in. przykłady Cristiano Ronaldo, Zlatana Ibrahimovicia, czy Roberta Lewandowskiego i coraz częściej pozostają oni aktywni sportowo niewiele krócej od bramkarzy.

Łukasz Fabiański ma 36-lat i na razie żywi nadzieję, iż uda mu się jeszcze pozostać aktywnym graczem przez kilka sezonów. Reprezentant Polski rozmawiał ostatnio z brytyjskim tabloidem „Evening Stnadanrd”, na którego łamach zdradził, czego nie planuje robić po zakończeniu kariery.

Łukasz Fabiański o zakończeniu kariery i życiu po jej zakończeniu

Polski bramkarz w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu przyznał, że ma nadzieję na jeszcze kilka sezonów gry na najwyższym poziomie.

- Myślę, że jestem bardzo wymagający wobec siebie. Mam bardzo wymagających szkoleniowców, a zwłaszcza trenera bramkarzy. Fizycznie też czuję się dobrze. Będę nadal ciężko pracował. Mam nadzieję, że przede mną jeszcze kilka lat gry - ocenił Fabiański.

Taka wiadomość z pewnością cieszy wielu fanów talentu 36-latka, który zdradził również, że aktualnie nie planuje pozostać w futbolu po zawieszeniu butów piłkarskich na kołku, a wolny czas będzie chciał poświęcić przede wszystkim rodzinie.

- Szczerze mówiąc, kiedy myślę o sobie w kontekście sportowej emerytury, to w tej chwili nie chciałbym pozostać w piłce nożnej na poziomie zawodowym. (…) Jestem poza domem prawie 15-16 lat. Z dala od mojego kraju. I będę chciał oddać trochę tego czasu rodzinie – powiedział na łamach „Evening Standard” Łukasz Fabiański.

Kolejny znakomity sezon bramkarza West Hamu

Wczoraj pisaliśmy dla Was tutaj o wyjątkowym wyróżnieniu dla Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz West Hamu United notuje kolejny znakomity sezon, ale w tym roku jego koledzy wreszcie dorównują mu poziomem.

Bez wątpienia bieżąca kampania Premier League w wykonaniu „Młotów” jest spektakularna, które zajmują 5. lokatę. Do jej zakończenia pozostało jeszcze pięć kolejek. Londyński zespół wciąż ma matematyczne szanse na gry w Lidze Mistrzów, ale patrząc na dyspozycję Chelsea, może być o to niezwykle trudno. Dla West Hamu ogromnym sukcesem i tak będzie utrzymanie miejsca przynajmniej w TOP 6.

W bieżącym sezonie „Fabian” zagrał w 33 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, 10-krotnie zachowując czyste konto. To już jego trzeci rok w barwach „Młotów”, a 15 na angielskich boiskach. Polak był wcześniej bramkarzem Arsenalu oraz Swansea.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Bayern Monachium Robert Lewandowski Hoffenheim

Piłka nożna

Błysk geniuszu Lewandowskiego ozdobą meczu w Monachium. Bayern znów wygrywa

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Bayern Monachium Gol Hoffenheim

Piłka nożna

Lewandowski z kolejnym golem. Przepiękne trafienie z Hoffenheim

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak FK Krasnodar gol

Piłka nożna

Krychowiak błyszczy w Premier Lidze. Gol, asysta i Polak bohaterem meczu

Czytaj więcej >
Ziemniaki

Piłka nożna

Zmienił klub za tonę ziemniaków. Nietypowy transfer w Polsce

Czytaj więcej >
Jacek Gmoch i Antoni Piechniczek

Piłka nożna

Antoni Piechniczek o Robercie Lewandowskim. "Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

FIFA surowo ukarała Albańczyków za atak na polskich piłkarzy

Czytaj więcej >