Łukasz Fabiański Żródło: Łukasz Fabiański/Twitter

Łukasz Fabiański został wybrany najlepszym bramkarzem roku

28 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Łukasz Fabiański przez wiele lat swojej gry na Wyspach, zdążył zapracować sobie status bardzo dobrego bramkarza. Reprezentant Polski od momentu opuszczenia Arsenalu niezmiennie gwarantuje wysoki poziom. Jego gra została teraz nagrodzona i to nie w byle jaki sposób, bowiem nasz zawodnik w plebiscycie pokonał czołowych zawodników m.in. Arsenalu, Chelsea, czy Tottenhamu.

  • Łukasz Fabiański otrzymał wyjątkowe wyróżnienie
  • Polak został wybrany najlepszym bramkarzem roku w Londynie
  • Oznacza to, że 36-latkowi udało się pokonać zawodników z takich klubów jak Arsenal, Chelsea, czy Tottenham

Łukasz Fabiański już od blisko 14 lat występuje na boiskach Premier League. Nasz bramkarz przez połowę tego okresu był związany z Arsenalem, ale tamta przygoda nie należała do najbardziej udanych. Polakowi znacznie lepiej zaczęło się układać po transferze do Swansea.

Tam „Fabian” wszedł na swój najwyższy poziom, który prezentuje do dziś, ale już w koszulce West Hamu. Mającego na karku 36 wiosen zawodnika spotkał w ostatnich dniach wyjątkowy zaszczyt, ponieważ został on wybrany bramkarzem roku w Londynie.

Łukasz Fabiański rozgrywka kapitalny sezon z West Hamem

Polak od 2018 roku broni barw West Hamu United. Wyniki tego zespołu w poprzednich dwóch sezonach zajmował odpowiednio 10. i 16. lokatę i na dodatek doszło do kilku zmian trenerów. Bieżąca kampania przechodzi jednak najśmielsze oczekiwania.

Wspaniała wiadomość dla kibiców. Rząd luzuje obostrzeniaWspaniała wiadomość dla kibiców. Rząd luzuje obostrzeniaCzytaj dalej

O ile Łukasz Fabiański i jego koledzy w poprzednim roku martwili się o utrzymanie na poziomie Premier League, o tyle teraz muszą się martwić... czy udam im się zakwalifikować do Ligi Mistrzów. „Młoty” prezentują się wyśmienicie, a duża w tym zasługa właśnie naszego bramkarza, który w kolejnych rozgrywkach jest ostoją swojej drużyny. Ekipa z Londynu plasuję się aktualnie na 5. pozycji.

Szanse na awans do kolejnej edycji LM są jednak niezbyt duże, bowiem ich rywalem w osiągnięciu tego celu jest Chelsea, a ta pod wodzą Thomasa Tuchela dopisuje kolejne zwycięstwa. Dlatego West Ham musi czyhać na najmniejsze potknięcie lokalnego przeciwnika, a z pewnością taka ewentualność może powstać, jeśli „The Blues” będą grali w tegorocznej Lidze Mistrzów aż do samego finału

Polak wybrany najlepszym bramkarzem w Londynie

Każda pozycja w TOP 6 dla West Hamu będzie wielkim sukcesem, a swój sukces odniósł Łukasz Fabiański, który został wybrany najlepszym bramkarzem w Londynie roku. Konkurencja przecież była duża, ponieważ w samej Premier League występuje aż pięć klubów ze stolicy Anglii, czyli Arsenal, Chelsea, Crystal Palace, Tottenham Hotspur oraz West Ham.

Konkurencja była zatem ogromna, ale zwycięstwo przypadło mimo wszystko reprezentantowi Polski i trzeba podkreślić, iż nie tylko tym sezonem, ale latam ciężkiej pracy i dobrej gry, Fabiański zapracował sobie na takie wyróżnienie.

- Jestem dumny i szczęśliwy, zostając uznanym Bramkarzem Roku przez London Football Awards - napisał na Twitterze Fabiański.

Polak pokonał m.in. takich kolegów po fachu, jak Eduard Mendy, Bernd Leno, czy Hugo Lloris. W trwającym sezonie „Fabian” zagrał w 33 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, 10-krotnie zachowując czyste konto.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł