Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Piszczek po sezonie wróci do Polski
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Łukasz Piszczek po sezonie wróci do Polski

Łukasz Piszczek trener
Rex Features/East News
  • Łukasz Piszczek realizuje swój plan na koniec kariery

  • Polak otwarcie przyznał, że po sezonie opuści Bundesligę

  • 35-latek zapowiedział, że latem chce dołączyć do jednego z polskich klubów

Łukasz Piszczek w ostatnich tygodniach wrócił do składu Borussii Dortmund. Polski obrońca wystąpił w czterech ostatnich ligowych spotkaniach BVB, z tego dwa ostatnie w pełnym wymiarze. Łącznie w tym sezonie uzbierał 9 występów we wszystkich rozgrywkach i strzelił jednego gola.

Polak już w ubiegłym roku zapowiedział, że nie przedłuży wygasającego latem kontraktu. W programie "BundesTalk" w Kanale Sportowym Mateusz Borek zasugerował, że obecnej formie mógłby liczyć na angaż w innym klubie Bundesligi.

Łukasz Piszczek wyznał gdzie trafi w przyszłym sezonie

- Nie zamierzam raczej po tym sezonie grać w piłkę w Bundeslidze. Chyba że coś mi strzeli do głowy, ale raczej wykluczam taką sytuację - odpowiedział były obrońca reprezentacji Polski.

Piszczek jest bardzo związany ze swoim rodzinnym LKS Goczałkowice-Zdrój. 35-latek zapowiedział, że tak jak zapowiadał wcześniej, po opuszczeniu Borussii dołączy do tego zespołu.

- Taki mam zamiar. Grać w trzeciej lidze w Polsce. Taki sobie plan ułożyłem i na tę chwilę tego się trzymam - stwierdził.

Polak nie ukrywa, że w przyszłości mógłby rozpocząć karierę trenerską. Jako jeden z nielicznych z polskich piłkarzy ma doświadczenie w pracy z najlepszymi szkoleniowcami na świecie. W BVB pracował m.in. z Jürgenem Kloppem, Thomasem Tuchelem czy Lucianem Favre'em.

Piszczek trenerem?

- W Goczałkowicach bawię się w trenerkę na odległość, jak jestem na miejscu, to czasem poprowadzę drużynę jako drugi trener - powiedział Piszczek.

- Jest to dla mnie jakiś wyznacznik, który pokazuje, jak dużo trzeba poświęcić, by być trenerem. Spore wyrzeczenie. Ale nie zamykam się na to - dodał.

LKS Goczałkowice-Zdrój obecnie występuje na poziomie III Ligi, gdzie po 26. kolejkach zajmuje szóste miejsce. Piszczek chciałby pomóc w awansie swojego klubu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Piszczek do Borussii Dortmund trafił latem 2010 roku. W tym czasie rozegrał w barwach BVB 378 spotkań, w których strzelił 19 goli i zanotował 64 asysty. Z klubem dwukrotnie sięgał po mistrzostwo i Puchar Niemiec, a do tego w 2013 roku wystąpił w finale Ligi Mistrzów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane