Swiatsportu.pl > Bramkarz

Bramkarz

Bramkarz - w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

piłka nożna
25.02.2024 12:34 Jakie występują kontuzje w piłce nożnej?

Piłka nożna to sport kontaktowy, wobec czego nie jest niczym dziwnym, że kontuzje mogą się zdarzyć. Prawdopodobieństwo urazów jest tym większe, im większa jest stawka meczu – lub im gorętsza jest atmosfera między piłkarzami obu drużyn z przyczyn wzajemnych, wieloletnich animozji. Niemniej, ryzyka nabawienia się kontuzji nie można wykluczyć nawet w przypadku najczystszej gry. Czy kontuzje w piłce nożnej występują często? Jakie są przykłady najczęstszych kontuzji w tym sporcie?

Łukasz Fabiański
19.03.2022 07:31 Łukasz Fabiański opowiedział o zakończeniu kariery i swojej przyszłości

Łukasz Fabiański udzielił wywiadu tabloidowi „Evening Standard”Bramkarz West Hamu zdradził, kiedy może zakończyć karieręPonadto Polak przyznał, że nie chce wiązać swojej sportowej emerytury z piłką nożną i zamierza przede wszystkim poświęcić się rodzinieKiedyś mówiło się, że bramkarz może grać dłużej, niż zawodnik z pola. Teraz te granice zacierają się, ale głównie przez wzgląd na zdecydowanie lepsze prowadzenie się piłkarzy. Świadczą o tym m.in. przykłady Cristiano Ronaldo, Zlatana Ibrahimovicia, czy Roberta Lewandowskiego i coraz częściej pozostają oni aktywni sportowo niewiele krócej od bramkarzy.Łukasz Fabiański ma 36-lat i na razie żywi nadzieję, iż uda mu się jeszcze pozostać aktywnym graczem przez kilka sezonów. Reprezentant Polski rozmawiał ostatnio z brytyjskim tabloidem „Evening Stnadanrd”, na którego łamach zdradził, czego nie planuje robić po zakończeniu kariery.