Maciej Skorża Żródło: screen - youtube.com/ CANAL plus online

Maciej Skorża wróci do Ekstraklasy? Może zostać szkoleniowcem Śląska Wrocław

18 Marzec 2021 Mateusz WysokińskiMateusz Wysokiński

Maciej Skorża wróci po wielu latach do pracy w Ekstraklasie? Były trener Wisły Kraków i Legii Warszawa znajduje się, zdaniem dziennikarzy "Gazety Wyborczej" na celowniku działaczy Śląska Wrocław. Klub z Wrocławia coraz poważniej myśli o zwolnieniu Vitezslava Laviczki i postawieniu na polskiego szkoleniowca.

  • Maciej Skorża wróci do pracy w polskiej Ekstraklasie?
  • Szkoleniowiec, który w przeszłości był związany z Legią Warszawa i Wisłą Kraków miał otrzymać propozycję od włodarzy Śląska Wrocław
  • Możliwe, że już po meczu z Wisłą Płock, działacze klubu zrezygnują z usług Vitezslava Laviczki

Maciej Skorża może wrócić do trenowania w Polsce. Trener, który ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Polski z Wisłą Kraków, a także trzy puchary krajowe ma być, zdaniem dziennikarzy "Gazety Wyborczej", bliski angażu w Śląsku Wrocław. Działaczy klubu ma nie przekonywać postawa piłkarzy drużyny, a Vitezslav Laviczka nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.

Maciej Skorża nowym trenerem Śląska Wrocław? Władze klubu nie dogadują się z Laviczką

Relacja Śląska Wrocław i Laviczki jest pełna wzlotów i upadków. Z jednej strony, czeski szkoleniowiec osiąga wymiernie dobre wyniki z wrocławską drużyną i zdaniem wielu ekspertów, skutecznie broni ją przed spadkiem do I ligi. Z kolei władze klubu mają uważać, że pomysły Czecha na odnoszenie wyników się skończyły, a on sam jest postacią, która już więcej w klubie nie wymyśli.

Raków Częstochowa przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Sławomir Bartłomiejczyk, miał 57 latRaków Częstochowa przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Sławomir Bartłomiejczyk, miał 57 latCzytaj dalej

Ratunkiem dla Śląska ma być Maciej Skorża. Były asystent Pawła Janasa w reprezentacji Polski z wielkim powodzeniem radził sobie w pracy z polskimi klubami. Z Wisłą Kraków trzy razy sięgnął po mistrzostwo Polski, a także jako jedyny polski szkoleniowiec ograł FC Barcelonę. Innym udanym epizodem jest ten, który zaliczył w warszawskiej Legii. Drużyna pod jego kierownictwem bardzo dobrze radziła sobie w europejskich pucharach i wyeliminowała z rozgrywek Europa League m.in. Spartak Moskwa.

Nie da się ukryć, że dla Skorży szansa pracy w polskiej lidze byłaby spełnieniem marzeń, szczególnie, że trener jest obecnie bez zajęcia. Ostatnimi czasy prowadził on olimpijską reprezentację narodową Zjednoczonych Emiratów Arabskich z misją doprowadzenia drużyny do igrzysk olimpijskich w Tokio. Tego celu nie udało się jednak zrealizować.

- Przed najważniejszym turniejem nie mieliśmy czasu przygotować zespołu, bo liga została przesunięta i nachodziła na zaplanowane przez nas zgrupowanie. Pisaliśmy wnioski z prośbą o zwolnienie naszych zawodników, albo o przełożenie meczów, odbijaliśmy się od ściany i patrzyliśmy, jak nasz rywal już się przygotowuje. A później z tym właśnie Uzbekistanem, ówczesnym mistrzem Azji U-23, przegraliśmy w ćwierćfinale. To mnie boli, że w najważniejszym momencie nie dostaliśmy czasu na przygotowania. Na koniec usłyszałem takie zdanie od sekretarza generalnego: "Zrobił pan więcej dla naszej federacji niż federacja dla pana". Myślę, że nie było w tym kurtuazji. Trafiliśmy na nie najlepszy okres, zmieniały się władze. W styczniu nie awansowaliśmy na igrzyska, więc kontrakty nie zostały przedłużone - mówił polski szkoleniowiec w rozmowie z Dawidem Szymczakiem, dziennikarzem sport.pl.

Skorża trenerem Śląska już w piątek? Wszystko ma się stać po meczu z Wisłą Płock

Zdaniem "Gazety Wyborczej", Skorża i Śląsk osiągnęły już całkowite porozumienie, co do warunków kontraktu szkoleniowca. Zdaniem dziennikarzy działu sportowego gazety, do ogłoszenia może dojść po następnym meczu "Wojskowych" z Wisłą Płock.

- Jednak wszystko ukrywane jest w tajemnicy i oficjalnie na razie nikt nie potwierdzi, że taka decyzja już zapadła - twierdzą dziennikarze "Wyborczej"

Według przecieków medialnych prawdopodobny jest także scenariusz, w którym Laviczka prowadzi drużynę do końca rozgrywek i dopiero wtedy zostanie zwolniony, a na jego miejsce przyjdzie Skorża.

Ucinane są za to wszelkie plotki, które łączyły Skorżę z posadą szkoleniowca Lecha Poznań. Drużyna Dariusza Żurawia radzi sobie w lidze fatalnie, ale władze klubu dały swojemu szkoleniowcowi dość duży kredyt zaufania, a obecny szkoleniowiec Kolejorza poprowadzi poznaniaków przynajmniej do końca sezonu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł