Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Manchester United przedłużył umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Manchester United przedłużył umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (6)
LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Manchester United podjął bardzo ważną decyzję przed nadchodzącym sezonem. Włodarze klubu z Old Trafford zdecydowali się przedłużyć umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem. Norweg, który został legendą klubu jako piłkarz, będzie w dalszym ciągu pracował na stanowisku pierwszego trenera drużyny. W ostatnich miesiącach jego praca zaczęła przynosić znaczne efekty.

  • Manchester United zdecydował się przedłużyć umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem

  • Legendarny Norweg pozostanie trenerem "Czerwonych Diabłów". Kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2024 roku

  • To świetna wiadomość dla kibiców 20-krotnych mistrzów Anglii. Piłkarze z Old Trafford po latach posuchy pod wodzą Solskjaera wrócili do walki o najwyższe cele

Manchester United zdecydował się przedłużyć umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem. Norweg na początku pracy na Old Trafford musiał radzić sobie z wielką krytyką, jednak z czasem udowodnił wszystkim, że jest odpowiednią osobą do prowadzenia "Czerwonych Diabłów".

Manchester United podjął kluczową decyzję przed nowym sezonem

Wszyscy fani Manchesteru United w sobotę otrzymali rewelacyjną wiadomość. Oficjalna strona internetowa 20-krotnych mistrzów Anglii poinformowała, że klub przedłużył umowę z Ole Gunnarem Solskjaerem. Norweg podpisał umowę, która będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku.

- Nasze wyniki są coraz lepsze. Nie możemy się doczekać rozwoju naszego ekscytującego zespołu w najbliższych latach - powiedział wiceprezydent klubu Ed Woodward, którego słowa cytują klubowe media.

- Cieszy mnie, że postęp osiągnęliśmy dzięki mieszance młodych wychowanków i piłkarzy z najwyższej półki. Gramy ofensywny futbol zgodnie z najlepszymi tradycjami Manchesteru United. Jesteśmy pewni, że z Ole zmierzamy we właściwym kierunku - dodał Anglik.

Ole Gunnar Solskjaer przejął prowadzenie Manchesteru United w grudniu 2018 roku po zwolnieniu Jose Mourinho. Choć Norweg miał być tylko menagerem tymczasowym i na początku swojej pracy mierzył się z dużą krytyką, z czasem drużyna zaczęła notować coraz lepsze rezultaty. W efekcie Solskjaer dostał długoterminową umowę.

W ubiegłym sezonie po kilku słabszych latach, Manchester United włączył się do walki o mistrzostwo Anglii. Ostatecznie "Czerwone Diabły" przegrały z Manchesterem City walkę o tytuł. Co cieszy jednak kibiców, to wyraźna poprawa w grze drużyny. United dotarli też do finału Ligi Europy.

Ole Gunnar Solskjaer na dłużej w Manchesterze United

- Jestem zachwycony, że przedłużyłem kontrakt. To ekscytujący czas dla Manchesteru United. Mamy w drużynie dobrą równowagę między młodością i doświadczeniem. Jesteśmy gotowi na to, by zrobić następny krok - powiedział po przedłużeniu umowy Solskjaer. - Manchester United chce zdobywać najważniejsze trofea. Poprawiliśmy się i na boisku, i poza nim. Chcemy to kontynuować w najbliższych sezonach - podsumował Norweg.

Manchester United rozpocznie nowy sezon już 14 sierpnia. Pierwszym rywalem "Czerwonych Diabłów" w Premier League będzie Leeds United, w którym występuje Mateusz Klich. Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane