Swiatsportu.pl > Sporty walki > Rywal Mariusza Pudzianowskiego przerywa milczenie. Twierdzi, że przegrał przez siatkę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:33

Rywal Mariusza Pudzianowskiego przerywa milczenie. Twierdzi, że przegrał przez siatkę

Mariusz Pudzianowski
screen - youtube.com/Polsat Sport
  • W sobotę Mariusz Pudzianowski zaliczył udany powrót do walk w federacji KSW

  • “Pudzian” pokonał Nikolę Milanovicia w przeciągu zaledwie 72 sekund

  • Serb, który zastąpił w ostatniej chwili chorego Ousmane Dię, przyczyn porażki upatruje w… siatce oktagonu

Mariusz Pudzianowski pokonał w sobotę Nikolę Milanovicia i zaliczył udany powrót do federacji KSW. Niespodziewany rywal “Pudziana” zdradził, dlaczego przegrał tę walkę w zaledwie 72 sekundy. Zdaniem serbskiego judoki, Pudzianowskiemu pomogła siatka oktagonu.

Mariusz Pudzianowski udanie wrócił do walk w oktagonie

W sobotni wieczór kibice MMA w Polsce mieli okazję śledzić powrót Mariusza Pudzianowskiego do oktagonu po szesnastu miesiącach przerwy. “Pudzian” ostatni raz wystąpił jeszcze w listopadzie 2019 roku, gdy podczas gali KSW w Zagrzebiu pokonał Erko Juna.

Teraz przeciwnikiem Pudzianowskiego miał być “Bombardier” z Senegalu Ousmane Dia. Gwiazdor sportów walki z afrykańskiego państwa na kilka godzin przed walką doznał jednak silnego ataku wrostka robaczkowego i musiał udać się do szpitala. KSW rozpoczęło natomiast poszukiwania nowego rywala dla “Pudziana”.

Wybór padł na Nikolę Milanovicia, serbskiego judokę, który od lat mieszka w Polsce. Na gali KSW towarzyszył Savo Laziciowi. Sam jednak otrzymał niespodziewaną szansę udziału w walce wieczoru.

- Przyjechałem na galę, by stać w narożniku Savo Lazicia. I już na hali podszedł do mnie Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, i spytał, czy chce się bić z Mariuszem. Myślałem, że to żart, ale spojrzałem na jego minę i była poważna. - powiedział Milanović w rozmowie z InTheCage.pl.

Walka skończyła się już w pierwszej rundzie. Milanović podjął próbę obalenia Pudzianowskiego, jednak stracił równowagę i sam wylądował na macie. “Pudzian” wykorzystał okazję i zasypał rywala gradem ciosów. Sędzia przerwał pojedynek i zwycięstwo trafiło do ulubieńca kibiców.

Milanović przegrał przez siatkę oktagonu? Serb zabrał głos

Po walce wielu obserwatorów miało zastrzeżenia do zachowania Mariusza Pudzianowskiego. Zauważono, że przytrzymał się on w trakcie walki siatki oktagonu, co jest niezgodne z przepisami i być może to uratowało go przed upadkiem, a kto wie, może nawet porażką.

Podobnego zdania jest sam Nikola Milanović, który skomentował swoją porażkę w mediach społecznościowych. Docenił on klasę rywala, ale sam również zwrócił na fakt, że owa siatka być może uratowała Pudzianowskiego przed niespodziewaną porażką.

- Dziękuję, Pudzian, za walkę, ale jeszcze się złapiemy na macie na treningu, ale w formule judo (siatka uratowała). Podziękowania dla wszystkich, którzy trzymali kciuki - napisał na Instagramie Milanović.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane