Swiatsportu.pl
Mariusz Pudzianowski

TVP Sport/YouTube-screen

Mariusz Pudzianowski okazał się lepszy od strongmanów startujących w MP (WIDEO)

21 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mariusz Pudzianowski zaskoczył wszystkich i postanowił wystąpić w jednej z konkurencji podczas ostatnich międzynarodowych mistrzostw Polski strongman. Oczywiście legenda tego sportu wzięła udział w "chwycie Herkulesa" nieoficjalnie, ale wynik był imponujący. "Pudzian" niewiele stracił z lat swojej świetności i uzyskał lepszy rezultat od wszystkich uczestników.

  • Mariusz Pudzianowski pojawił się na międzynarodowych MP strongman

  • "Pudzian" od ponad 10 lat nie jest już zawodnikiem tej dyscypliny

  • 44-latek powrócił i mimo tak długiej przerwy zawstydził czynnych zawodników

Mariusz Pudzianowski od lat już jest klasowym zawodnikiem MMA, a jego starty w zawodach strongman wydają się już być czasem zamierzchłym. "Pudzian" zaprzeczył jednak, że było to aż tak dawno, dzięki swojemu gościnnemu występowi w międzynarodowych mistrzostwach Polski.

Gregor Schlierenzauer

Koniec epoki w skokach narciarskich. Gregor Schlierenzauer zakończył karierę

CZYTAJ DALEJ

Mariusz Pudzianowski pokazał klasę na międzynarodowych MP strongman

W niedzielę 12 września odbyły międzynarodowe mistrzostwa Polski strongman. Jednym z gości tej imprezy był Mariusz Pudzianowski. Pięciokrotny mistrz świata tego sportu, nie zapomniał o byłej dyscyplinie i na zawodach często pojawia się jako sędzia lub obserwator.

W Podegrodziu, które było gospodarzem imprezy "Dominator" postanowił spróbować się w konkurencji chwyt Herkulesa. "Pudzian" zawstydził startujących w zawodach zawodników, bowiem uzyskał najlepszy rezultat.

Rzecz jasna jego występ miał tylko charakter gościnny, ale fani byli zachwyceni, że mieli okazję zobaczyć w akcji legendę tego sportu po 11 latach przerwy. Pudzianowski utrzymał ciężary przez prawie 14 sekund.

"Pudzian" wjedzie do klatki już w przyszłym miesiącu

Mariusz Pudzianowski swój najbliższy pojedynek stoczy 23 października na gali KSW 64 w Łodzi. Już niedługo powinniśmy poznać jego przeciwnika, z którym przyjdzie mu zmierzyć się w walce wieczoru.

Ten rok dla "Pudziana" jest bardzo intensywny. Do tej pory stoczył już dwie walki. W marcu Polak pokonał w pierwszej rundzie przez TKO Serba Nikolę Milanovicia. W drugiej Pudzianowski zmierzył się z Łukaszem Jurkowskim, z którym wygrał w trzeciej rundzie również przez TKO.

Jeśli "Dominator" wygra swoje najbliższe starcie, to uda mu się wyrównać swój rekord zwycięstw z rzędu w MMA. W latach 2013-2015 udało mu się wychodzić z klatki jako triumfator po czterech kolejnych walkach.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Nie żyje 21-letnia uczestniczka mistrzostw świata. 13 dni walczyła o życie, tragiczna historia

  • Burza po kontrowersyjnej wypowiedzi Kubiaka. Koledzy stanęli w jego obronie, mają zarzuty wobec TVP

  • Oburzające sceny w trakcie meczu. Sędzia był pijany, przewracał się, otrzymał dożywotnią dyskwalifikację (WIDEO)