Swiatsportu.pl
Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov

TOMASZ RADZIK/East News, TRICOLORS/East News

Mariusz Pudzianowski zachęca Mameda Khalidova do wspólnej walki

10 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov staną to walki? Ty byłoby absolutnie hitowe wydarzenie w polskim MMA. "Pudzian" zachęcił mającego korzenie w Czeczenii zawodnika do pojedynku. Ten przekonywań raczej nie potrzebuje, bo niedawno na antenie Polsatu Sport zadeklarował, że jeśli padnie propozycja, to będzie gotów.

  • Mariusz Pudzianowski może zmierzyć się z Mamedem Khalidowem

  • Zawodnik urodzony w Czeczenii deklarował niedawno, że byłby gotów stanąć do walki z "Pudzianem"

  • Teraz były strongman zachęca 41-latka do pojedynku - Czemu by nie Mamed, dawaj

Mariusz Pudzianowski po raz ostatni pojawił się w oktagonie 5 czerwca. "Pudzian" pokonał wówczas Łukasza Jurkowskiego przez techniczny nokaut na gali na gali KSW 61 w Ergo Arenie. 

Mamed Khalidov ma za to dużo dłuższą przerwę od pojedynków. Jego ostatnia walka miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Polak wygrał rewanż z Anglikiem Scottem Askhamem. Teraz może się okazać, że jego rywalem będzie właśnie Pudzianowski.

Kamil Glik w barwach reprezentacji Polski

Anglicy życzą śmierci Kamilowi Glikowi i jego żonie. Marta Glik pokazała wiadomości od "kibiców"

CZYTAJ DALEJ

Mamem Khalidov powiedział, że będzie gotowy zawalczyć z "Pudzianem"

Kiedy Mariusz Pudzianowski pokonał Łukasza Jurkowskiego, pojawiło się pytanie, czy Mamed Khalidov nie chciałby zawalczyć z byłym strongmanem. Khalidov zapowiedział, że jest gotowy na takie starcie.

- Zawsze powtarzałem, że będę walczył z zawodnikiem sportów walki. Mariusz jest stuprocentowym zawodnikiem MMA. Jeśli pojawi się taka propozycja, to zawalczę i z Mariuszem Pudzianowskim. O ile jest to realne - powiedział wówczas 41-latek.

Khalidov przyznał, iż chętnie zawalczyłby z "Pudzianem" i po czasie strongman wyszedł z propozycją, zachęcając rywala, aby faktycznie się z nim zmierzył.

Mariusz Pudzianowski chce pojedynku z Mamedem Khalidovem

"Pudzian" zgłosił swoją gotowość, zachęcając nawet Mameda Khalidova. Mariusz Pudzianowskiu podkreślił, że na pewno "będzie bolało".

- Czemu by nie Mamed, dawaj. Na pewno będzie bolało jednego i drugiego. My obaj z "Jurasem" to już wiemy - napisał na swoim Facebooku 44-latek.

Ta walka wydaje się nawet więcej niż prawdopodobna, ale niestety raczej nie w najbliższej przyszłości. Wszystko dlatego, że na ostatniej gali KSW Roberto Soldić pokonał Patrika Kincla przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Mistrz kategorii półśredniej jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu wyskoczył z klatki i pobiegł w stronę Khalidowa, aby porozmawiać o potencjalnej walce. Po tej rozmowie Polak powiedział, że "Roberto nie musi prosić o walkę, bo on jest mistrzem" i raczej to on będzie jego kolejnym rywalem.

W 2009 roku Polacy jedyny raz zostali mistrzami Europy w siatkówce. Co pamiętasz z tego turnieju?

Pytanie 1 z 5

Reprezentacja Polski w finale ME zagrała z Francją. Jaki był wynik tego spotkania?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Anglicy przeprowadzą śledztwo po meczu z Polską. Zbierają dowody, naszych piłkarzy czekają kłopoty?

  • Wiadomo, o co Anglicy oskarżają Kamila Glika po meczu. Zbierają dowody na Polaka, oburzające, PZPN reaguje

  • FIFA rozpoczyna śledztwo ws. Kamila Glika. Anglicy oficjalnie go oskarżyli, jest komunikat