Swiatsportu.pl
Mateusz Gamrot UFC

TOMASZ RADZIK/East News

Mateusz Gamrot stanie do walki z Jeremym Stephensem

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kariera Mateusza Gmarota w UFC jest powodem do chluby dla wielu Polaków. Nasz reprezentant robi za Oceanem furorę i już wiadomo z kim stoczy swój kolejny pojedynek. To będzie emocjonujące widowisko, bowiem wojownik z Kudowy-Zdrój stanie do walki z Jeremym Stephensem. "On walczył z samymi kozakami" - powiedział 30-latek na łamach WP SportowychFaktów.

  • Mateusz Gamrot kolejną walkę w UFC stoczy z Jeremym Stephensem

  • Rywal Polaka w szczytowym momencie swojej kariery, bardzo wysoko notowany

  • Do starcia obu wojowników dojdzie w drugiej połowie lipca

Mateusz Gamrot był absolutnie czołowym zawodnikiem KSW. Pod barwami tej federacji Polak stoczył 14 walk i wygrał aż 13 z nich, a jedna została uznania za nieodbytą. Drugie starcie naszego zawodnika z Normanem Parke została przedwcześnie przerwane, ze względu na faul Gamrota.

Polak z Islandczykiem spotkali się jednak po raz trzeci i wówczas, podobnie jak i za pierwszym razem, górą okazał się wojownik z Kudowy-Zdrój. Po tym pojedynku Gamrot stoczył jeszcze jedną walkę dla KSW, po czym ruszył na podbój Ameryki, przechodząc do federacji UFC.

Mateusz Gamrot zdobywa uznanie w UFC

W swoim pierwszym starciu dla UFC Mateusz Gamrot zmierzył się Guram Kutateladze. Niejednogłośną decyzją sędziów Gruzin okazał się lepszy od Polaka, który nie zanotował udanego debiutu za Oceanem.

Paulo Sousa - selekcjoner reprezentacji Polski

W takim ustawieniu Polska ma zagrać z Islandią i być może na całym Euro 2020

CZYTAJ DALEJ

Dużo lepiej były mistrz KSW wypadł w trackie swojego drugiego pojedynku. 30-latek 10 kwietnia tego roku spotkał się w oktagonie ze Scottem Holtzmanen. Gamrot wygrał to starcie przez KO po ciosie i uderzeniach w parterze, o czym dokładnie pisaliśmy tutaj.

Tym samym nasz wojownik zasłużył sobie na pojedynek z naprawdę uznanym zawodnikiem organizacji UFC, którym będzie Jeremy Stephens. Amerykanin stoczył już w swojej karierze już 47 walk i wygrał 29 z nich, a 18 przegrał. 

"Rywal ma bardzo dobre nazwisko"

Mateusz Gamrot otrzymał propozycję starcia z Jeremym Stephensem po zwycięstwie z Holtzmanem i postanowił ją bez wahania przyjąć. Teraz ustalono, kiedy dojdzie do starcia. Walka odbędzie się 17 lipca br. i ma być to jedno z najważniejszych wydarzeń w trakcie gali.

Najbliższy rywal Polaka co prawda przegrał 4 z ostatnich 5 starć, ale Gamrot traktuje go jako bardzo poważnego rywala i nie zapomina o jego wcześniejszych osiągnięciach. Stephens jest bowiem dużo bardziej doświadczony.

- Nie zostałem dobrany do jakiegoś zawodnika bez rywala, nie wskakuję na zastępstwo. Ten pojedynek jest wizją, która zrodziła się w głowach matchmakerów UFC. Rywal ma bardzo dobre nazwisko. On walczył z samymi kozakami, w pewnym momencie kariery był bardzo wysoko notowany - powiedział Gamrot w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty.

Nasz wojownik dodał, że zwycięstwo z Amerykaninem sprawi, że jego nazwisko zdecydowanie zyska na popularności w Stanach Zjednoczonych i pomoże mu w jeszcze szybszym rozwoju kariery w UFC.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Joanna Jędrzejczyk

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk nagle trafiła do szpitala. Doznała strasznej kontuzji (FOTO)

Czytaj więcej >
Żona

Sporty walki

Żona pokazała nieznane zdjęcie Andrzeja Gołoty (FOTO)

Czytaj więcej >
Wiadomości

Sporty walki

Nie żyje 19-letni bokser Rashed Al Swaisat

Czytaj więcej >
KSW Izu

Sporty walki

Porażka Izu Ugonoha podczas gali KSW 60. Polak opuścił halę na wózku

Czytaj więcej >
Mariusz Pudzianowski

Sporty walki

Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

Czytaj więcej >
Fame MMA

Sporty walki

Kuriozalna przygoda gwiazdy Fame MMA w szpitalu

Czytaj więcej >